Zobrazit RSS kanál

Kris

Zápisek z pátečního pozorování

Hodnotit článek
Nedávno jsem si pořídila stativ. V pátek jsem se rozhodla, že si půjdu trochu "zabirdit" do obory s rybníkem. Prý se tam vyskytuje ledňáček říční, tak jsem byla docela natěšená.

Kolem 5. hodiny odpolední jsem s foťákem zalezla do křoví a asi hodinu vyčkávala. Ledňáček nikde. Během čekání jsem zahlédla volavku popelavou, jak loví ryby a samozřejmě známé obyvatele vodních ploch - kachny divoké, pár labutí velkých s šedivými mláďaty, lysky černé s mláďaty ještě v prachovém peří. Nade mnou se na stoletém dubu proháněl šoupálek dlouhoprstý (nebo krátkoprstý, opravdu nevím) a nespočetné švitořící houfy mladých sýkorek.

Pokud nemáte dobré oblečení, především u rybníka se stanete terčem krvežíznivých komárů a jiných hmyzáků. I když jsem měla dlouhé nohavice a rukávy, stejně jsem se za chvíli drbala ostošest. Příště to nepodcením a snad si vezmu i nějakou kapuci přes hlavu.

Po dvou hodinách jsem to vzdala a odebrala se domů. Na cestě jsem narazila asi na 10 sojek obecných a mladé brhlíky lesní. Kupodivu se mě vůbec nebáli, ačkoliv ode mě byli vzdáleni asi jen 3 metry a spokojeně si prozkoumávali ztrouchnivělé dřevo a poté poskakovali po okolostojících stromech. Vypadali opravdu roztomile.

Za ledňáčkem se snad podívám ještě někdy tento týden, zkusím to brzo po ránu, doufám, že tentokrát na něj budu mít štěstí. V rybníce je rybek dost, takže opravdu nechápu, proč jsem na něj minule nenarazila. Každopádně kdyžtak dám vědět a přiložím i nějaké ty fotky.

Komentáře

Komentovat článek Komentovat článek