Zobrazit RSS kanál

Jan Ebr

Masakr u Kolína

Hodnotit článek
Před pár dny se na birds.cz objevilo dost nečekané pozorování z pískovny na kraji Kolína, kde za polsedního půl roku snad nikdo neviděl nic zajímavého - a hned hejno morčáků bílých, jednoho z druhů, po kterých teď pasu. Auto v servisu, noha pořád nic moc - a zrovna taková lokalita, která je hned u zastávky vlaku (Kolín dílnu), takové štěstí!

I přivstal jsem si a vyrazil ještě za šera, s příjezdem do destinace v 9:38. Ovšem ouha, mezi zastávkou a lokalitou jsou ... dílny! Jaké překvapení. Nu ukázalo se, že tudy cesta nevede, že trať nelze přejít pořádně ani na hlavním nádraží v Kolíně a že cesta z něj k lokalitě je přes 4 kilometry (a pak zpět), na což ještě rozhodně nemám. Tak jsem se zamyslel, kam bych jel a zvolil jsem Čelákovice - kam mi o minutu ujel vlak, ale naštěstí mi IDOS nabídl spojení s autobusem, které bylo rychlejší.

Právě když jsem přicházel k pískovně Mezi mosty u Čelákovic, tak se vyjasnilo, takže to vypadalo i na použitelné focení - ale všichni vodní ptáci byli jako na potvoru na druhé straně vodní plochy. Chvíli to vypadalo jen na lysky a kachny, ale po chvíli jsem našel "divnou choholačku", ze které se nakonec vyklubala moje první kaholka. Morčáci tam byli jen velcí, tak alespoň z toho vzešel konečně nějaký použitelný hýl obecný, místo toho rudého fleku v trávě, který máme v ptačí galerii (https://picasaweb.google.com/1114458...4268621/Ptaci#) teď.

Focení v primárním ohnisku 1500mm našeho MAKa se v zimě ukázalo být ještě větší výzva než v létě, protože když člověku mrznou prsty, tak se obzvlášť špatně ostří, ale nakonec jsou fotky kaholky (viz zdejší galerii) dostatečně průkazné (narozdíl třeba od potvor potáplic z třeboňska, kde nejde pořádně poznat, jestli jsou severní nebo malé), takže i z poměrně "nevydařené" vycházky je další druh do sbírky.
Kategorie
Nezařazené

Komentáře

 1. Avatar uživatele Psax
  "Chvíli to vypadalo jen na lysky a kachny, ..."
  Nepodceňovat lysky! Jejich styl nevvyjde nikdy z módy! :)
  A blahopřeji k přírůstku do sbírky.
 2. Avatar uživatele Kris
  když člověku mrznou prsty, tak se obzvlášť špatně ostří
  Evidentně někdy i rukavice nepomáhají.

  Hezké fotky.
 3. Avatar uživatele Jan Ebr
  Citace Původně napsal Kris
  Evidentně někdy i rukavice nepomáhají.

  Hezké fotky.
  Protože ten dalekohled nemá ostření prstencem ale naprosto tragickym točítkem, kterym se pořádně nedá pohnout, když je zima! Musim na to udělat nějakej vehement, nejlíp motorek na dálkový ovládání. Ale naběh sem si pěkně, to je pravda )
Komentovat článek Komentovat článek