Zobrazit RSS kanál

Jan Ebr

Řecko a Bulharsko

Hodnotit článek
Docela dlouho jsem váhal, které fórum použít pro report z naší sváteční cesty na Balkán, ale WLFF přecijonom čte o trochu víc lidí, tak když už jsem generoval ten obří text, tak jsem ho dal tam. Tak se na mě snad nebudete zlobit, když sem dám jenom link - přecijen by lokality mohly někoho zajímat.

http://www.wildlifefotoforum.cz/view...hp?f=21&t=1707

A ještě ochutnávka toho, co se tam dalo vidět a z čeho snad brzo udělám nějakou galerii

http://ccd.wz.cz/_bern1.jpg
Přiložené soubory Přiložené soubory Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: _bernfb.jpg 
Zobrazení:	570 
Velikost: 241.8 KB 
ID: 522  
Kategorie
Nezařazené

Komentáře

 1. Avatar uživatele admin
  Hezké čtení. Tak snad nám to vynahradíte fotkami.
 2. Avatar uživatele Host
  Jaké byly výdaje na takovou cestu? Ty dálniční známky, benzín atd. asi nebyly moc levné, že? Co se týče těch pohonných hmot, jsou nějaké rozdíly v zahraničí oproti zdejším cenám v ČR?
 3. Avatar uživatele Jan Ebr
  Citace Původně napsal laurita.laura
  Jaké byly výdaje na takovou cestu? Ty dálniční známky, benzín atd. asi nebyly moc levné, že? Co se týče těch pohonných hmot, jsou nějaké rozdíly v zahraničí oproti zdejším cenám v ČR?
  Celkem 5700 km je 14000 za naftu (ale záleží na spotřebě věšeho auta, navíc jsme ještě trochu jezdili po Maďarsku a Moravě navíc, takže těch kilometrů může být míň). K tomu celkově něco přes 1000 Kč za poplatky (známky a mýto). Spali jsme zadarmo ve stanu, takže jiné výdaje už jsou jenom jídlo, které je všude po cestě přibližně stejně drahé jako u nás, takže to neni výdaj navíc. Rozdíly v ceně paliva jsou minimální.
 4. Avatar uživatele Kris
  V článku mi chybí poznámka o fotovybavení, dalekohledu a podobně. Co všechno jste s sebou měl a co byste doporučil na cestu ostatním ? Předpokládám, že triedr, stativ je asi základ...
 5. Avatar uživatele Jan Ebr
  Citace Původně napsal Kris
  V článku mi chybí poznámka o fotovybavení, dalekohledu a podobně. Co všechno jste s sebou měl a co byste doporučil na cestu ostatním ? Předpokládám, že triedr, stativ je asi základ...
  Ale to přece nedává žádný smysl v každém příspěvku o tom, kde jsou nějací zajímaví ptáci, opakovat jaké má ten daný člověk vybavení - protože upřímně řečeno, když už jedy někam skoro 6000 km, tak si vezmu všechno, ne?

  Doporučení pak závisí na tom, co chcete dělat a co vás baví. My sebou vozíme kapesní triedr 10x26 (přes ten se většinou kouká moje žena), zrcadlovku s 500mm objektivem (přes ten se koukám já a rovnou cvakám, co vidím) a původně astronomický dalekohled Maksutov-Cassegrain 127/1500 s fotostativem, přes který se někdy koukáme, někdy fotíme (dá se na něj namontovat přímo zrcadlovka místo okuláru). Volba těhle věcí je dána především tím, že jsou levné - já si prostě objektiv za 40 tisíc kupovat a brát ho na cesty nebudu. Nejde o to, že bych na něj neměl, ale nemám na několik ... a ten jeden, co si můžu dovolit bych ztratil nebo rozbil dost rychle. Pak taky moje nevypadí tak profi jako na WLFF (druhým důvodem je, že nemám trpělivost číhat někde v krytu), ale mě stačí a baví mě.

  Pokud se chcete na ptáky jenom koukat, tak je dobý ten triedr + pozorovací dalekohled - ten náš je dost macatý a neobratný, ale zas byl hodně levný (3000 Kč) a je kvalitní. Ve skutečnosti by se s ním dalo v klidu použít třeba 150x zvětšení, ale to většinou zhatí neklild vzduchu, takže ho používáme stejně jenom kolem 40x (ale alespoň je obraz díky velkému průměru velmi jasný). Kdybyste je chtěl fotit, tak nejlepší jsou samozřejmě moderní autofocusoavcí objektivy Canon nebo Nikon, ale ty v těch pořádných délkách stojí od těch 30 tisíc nahoru.
 6. Avatar uživatele Petr Třešnička
  Tak to musel být skvělý výlet. Rád se též podívám na fotografie.
 7. Avatar uživatele Jan Ebr
Komentovat článek Komentovat článek