Zobrazit RSS kanál

Kris

Pozorování ptáků z ptačí perspektivy

Hodnotit článek
Pozorování krmítka zpoza okna je zajímavé, nicméně jak jsem se dnes přesvědčila při příležitosti uklízení podkroví chalupy (1 patro), z výšky vše vypadá mnohem lépe. Když ve výhledu nebrání okno, zahrádka je vidět naprosto skvěle a mohla jsem zároveň poslouchat i pípání sýkorek a dalších ptáčků, což přes sklo moc dobře nejde. Z výšky je možné s přehledem pozorovat okolí a sledovat přelety opeřenců z okolních zahrad až k našemu krmítku.

Všimla jsem si jisté pozoruhodnosti: Když se ptáci něčeho lekli a frnkli od krmítka na stromy, pár minut tam žádný z nich nelítal, dokud se nenašel jeden odvážlivec, kterého po "šťastném návratu zpět" všichni opět následovali. Mezitím se ozývaly "rozzlobené" hlasy sýkorek - vždy tento typický zvuk vydávají, když se jim něco nelíbí.

Oproti prostému vysedávání na lavičce má pozorování z prvního patra domu nesmírnou výhodu - ptáci na keřích a stromech mě nevidí, takže se neplaší. Nebojí se nechat vyfotit a před objektivem se mi tak pořád něco hýbe.Osamělá sýkorka ve výši očí pozoruje okolí
Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: sykorka.jpg 
Zobrazení:	142 
Velikost: 75.4 KB 
ID: 529

Hejno vrabčáků připravených obsadit krmítko
Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: vrabci.jpg 
Zobrazení:	150 
Velikost: 160.2 KB 
ID: 530

Aktualizováno 12. 01. 2013 v 21:36 uživatelem Kris

Kategorie
Nezařazené

Komentáře

Komentovat článek Komentovat článek