Zobrazit RSS kanál

Jan Ebr

Vítězství!

Hodnotit článek
Když v neděli někdo nahládil 939, slovy devětset třicet devět brkoslavů v Přepeřích nedaleko Turnova, byl můj plán na pondělní ráno jasný. Díky dálnici je to jen hodiny cesty a ptáci tam byli pozorování vícekrát na jednom místě v i okolí. Narozdíl od předchozích bloumání po sadech a álejích jsem tentokrát skutečně viděli prvního brkoslava ještě za jízdy. Opět se ukázalo, že auto je skvělý pozorovací kryt - u brkoslavů na topolech to obzvlášť platí o autě se střešním oknem a tak jsme jich v klidu napočítali 350 a dlouho pohodlně seděli a poslouchali jejich "popípávání". Na jeřabiny u silnice před námi se jim ale moc nechtělo a navíc byla hrozná tma, takže fotky nestály za moc. Nakonec nejlepší máme z nedalekého Loukova, kam jsme se zajeli podívat už jen pro zajímavost a skutečně tam byli přímo uprostřed vesnice na stromech na něčí zahradě, mnohem krotčí, než v Přepeřích.

Vůbec ten Loukov je vesnice zaslíbená, kromě brkoslavů tam mají spoustu dalších ptáků a dokonce i dva jíkavce - všechno díky tomu, že se jim všude po stromech válejí jablka. Ona se ta lenost nakonec vyplácí
Kategorie
Nezařazené

Komentáře

  1. Avatar uživatele Host
    To musela být nádhera, gratuluji Jak jste to počítali? Při takovém počtu je umění se nepřepočítat. Asi nejlehčí je udělat si z mnoha fotek panorama a pak počítat
  2. Avatar uživatele Jan Ebr
    těch 350 je přibližně. oni se trochu schovávali v těch topolech, takže by to ani z fotky nešlo extrémně přesně. i když těch 939 někdo dělal podle fotky, ale neni mi moc jasný, odkud to je, má tam nějaký lepší úhel pohledu.
  3. Avatar uživatele admin
    Snímky v galerii máte perfektní, já na takové světelné podmínky štěstí neměl (navíc mi do toho ještě pršelo). Taktéž gratulace.
Komentovat článek Komentovat článek