Zobrazit RSS kanál

Jan Ebr

Ahoj, já jsem Honza ...

Hodnotit článek
Nikdy jsem nebvyl nějakej zvláštní odborník na etiketu nebo společenské vztahy, ale jedna věc mi přijde zvláštní jak tady, tak na birds.cz - to masové vykání. Jistě, na jednu stranu je to normální, na druhou je to na internetu až neobvyklé - třeba na astrofóru v podstatě běžně tykáme všem novým příchozím, stejně tak na WLFF mě všichni začali tykat. A mě to prostě přijde takový příjemnější, i když vlastně o nic nejde (asi nejvíc by se mi líbilo, kdyby tohle rozlišení v češtině nebylo, ale to se těžko zařídí).

Takže, kdokoliv to považujete za vhodný, tak mi prosim tykejte (pokud vám nevadí, že to budu brát za znamení, že vám můžu tykat taky). Pokud si samozřejmě chcete nadále vykat, tak stačí nevykonat žádnou akci

Honza
Kategorie
Nezařazené

Komentáře

 1. Avatar uživatele admin
  Když píšu někomu, koho dobře neznám, tak automaticky vykám, díky čemuž se vyhnu spáchání potenciálního faux pas (to platí zejména u lidí, kteří nepoužívají přezdívku). Ačkoliv proti tykání nic nemám, samozřejmě nemůžu začít tykat někomu, kdo o to v prvé řadě neprojeví zájem.

  Připojuji se tedy k tvé výzvě; nechť každý, komu jsem vykal a nevadí mu tykání, to oznámí zde pod článkem, ať mám jasno.
 2. Avatar uživatele Psax
  Dobrá tedy, pojďme si potykat. Já vykání beru jako samozřejmost, pokud jde o neznámého člověka. Jde o věc úcty.

  A tykání a vykání prosím v češtině ponechat, ať nejsme jako např. anglicky mluvící, "co tykaj šéfům a vykaj psovi". :) Tam to určuje oslovení jménem, nebo příjmením. My se můžeme oslovovat jménem, ale dál u toho vykat. Je to uctivé, ale osobní. :)

  P.S.: Ale nekamenujte mne, až vám zavykám. :))
 3. Avatar uživatele Mod
  Já naopak anglicky mluvícím lidem závidím, že takové problémy nemají.
Komentovat článek Komentovat článek