Zobrazit RSS kanál

lukicarbol

Fotografování ptactva

Hodnotit článek
Ahoj nadšenci opeřenců,

zajímalo by mě, jestli chodíte fotografovat ptáky záměrně, nebo jen tak při procházce lesem. Jestli používáte nějaké konkrétní vybavení usnadňující dobrý lov, nebo jak to u Vás chodí? Můj příklad a cíl je jasný. Dostat se co nejblíže (3,5m) v případě menších druhů. Používám kdejaké maskování a fotografický stan a znalost o fotografovaném druhu. Co vy?

Díky za zpětnou vazbu.

LukášKlikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: DPP_0004.JPG 
Zobrazení:	304 
Velikost: 271.2 KB 
ID: 581Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: IMG_2547.jpg 
Zobrazení:	461 
Velikost: 248.0 KB 
ID: 582Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: IMG_3314.jpg 
Zobrazení:	403 
Velikost: 280.6 KB 
ID: 583
www.foto-priroda.cz

Aktualizováno 07. 02. 2013 v 19:26 uživatelem lukicarbol

Kategorie
Fotografování

Komentáře

 1. Avatar uživatele admin
  Já takto sofistikované vybavení nepoužívám, většinou fotím právě na procházce. Když něco zajímavého uvidím/uslyším, snažím se opatrně přiblížit a občas se i povede něco cvaknout. Zblízka fotím jen na zahradě, kde si můžu na delší dobu sednout se stativem a tvářit se nenápadně.

  Na druhou stranu, když se člověk lépe připraví, tak se může k ptákům co více přiblížit - a pak to také vypadá úplně jinak (viz zdejší galerie nebo v příspěvku odkázaný web).
 2. Avatar uživatele Mod
  Takto číhat na ptáky jsem ještě nezkoušel (sedění na posedu se asi nepočítá ). Používám jen oblečení s maskovacím vzorem.
 3. Avatar uživatele Host
  Moc pěkné vybavení.
 4. Avatar uživatele Neregistrovaný
  Lukáši, dobré maskování je alfou i omegou, pro vytvoření pěkného snímku, ptáčci o tobě moc nevědí, chovají se přirozeně a na snímcích je to poznat, nejsou tak vyšponované, jak u náhodných záběrů, sám mám několik krytů, jednak využívám fotostanů, které jsou na netu k mání, ale na bahňáky mám svůj vytvořený ležící kryt, kvůli záběrům face to face a na plovoucí vodní ptáky jsem si vytvořil fotovor, z něj, když se zadaří, tak vyjdou prima fotečky.
  Míra
Komentovat článek Komentovat článek