+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 6 z 6

Výchozí Nezájem o napajedlo

Před několika dny, kdy začala více než třicetistupňová vedra, jsem ven do středu zahrady dala velkou květináčovou misku s čerstvou vodou. Dosud jsem tam neviděla žádného opeřence pít ani koupat. Dokážete si tento nezájem vysvětlit?

Nováček Avatar uživatele Eva Struhárová St
    Jméno
    Eva Struhárová

Výchozí Re: Nezájem o napajedlo

Tak předně. Napajedlo nesmí být na volném prostranství. Důvod? Nebezpečí, že ptáčka uloví dravec. Ti ptáčkové to moc dobře vědí, proto tam ani nejdou.
    Vhodné je napajedlo umístit pod keř a nebo na méně viditelné místo.
    To samé platí o umístění krmítek v zimě.

Ano, ale není to nebezpečné? Když misku s vodou dám pod keř, tak ptáci neuvidí predátory přicházející ze zadní strany

Nováček Avatar uživatele Eva Struhárová St
    Jméno
    Eva Struhárová

Ptáci jsou velice ostražití. Rádi se schovávají do keřů, či větví stromů. A je menší pravěpodobnost, jeho ulovení predátorem než ve volném terénu.

Nemyslím si, že by to bylo tím. Spíš budou mít větší strach z koček, a ty je překvapí i v keři, respektive ještě více tam. Dal bych ho výše nad zem, kolem volno, ale v nemalé blízkosti nějaký keř nebo strom. Taky jde o to, jestli tam předtím vůbec nějací ptáci byli nebo jestli nemají někde něco lepšího.

Neregistrovaný
    Host

Co se týče zájmu a nezájmu o Vaše pitko, popíši, jak to dělám já, zahrada je ideální pro instalování pitka, dá se zde popř. zhotovit kryt na kontaktní pozorování ptáků, chce to jen trpělivost, každý den doplňovat vodou, v tomto vedru každý druhý den nádobu vyčistit a nalít čerstvou vodou, je dobré jim postrčit něco málo dobrého na zub.Letos jsem pitko instaloval na konci dubna, až nyní práci mají o ní vehementní zájem, je pravdou, že je umístěno v bývalém vojenském prostoru na jihu Moravy, kde není široka daleko žádná voda k pití.Ideální je vyrobit pitné zařízení souběžně s končící krmítkovou sezónou, ptáčci jsou navyknutí a budou se v něm čvachtat celý rok.
    M Stehlík

Podobná vlákna

1. Ptačí napajedlo
    Založil Jiřina v sekci Budky a krmítka
    Odpovědi: 1
    Poslední příspěvek: 06. 04. 2013, 22:32
  2. Ptačí napajedlo v zimě
    Založil Lenka v sekci Přikrmování ptáků
    Odpovědi: 6
    Poslední příspěvek: 25. 12. 2012, 20:34

Štítky pro toto vlákno