+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 3 z 3
    Jakub Ambrož
    Host

Výchozí Ptak si hraje na schovavanou - co byste poradili?

Pred nekolika mesici jsem se na doporuceni od cloveka co jsem potkal, vydal na misto, kde se udajne nachazi lednacek ricni. Jde o dlouhou ricku na kraji lesa, ktera vyteka z vodni nadrze a je misty az metr hluboka - perfektni misto pro lednacka. Problem je, ze ackoliv jsem mnohokrat prosel usek, kde se lednacek ma vyskytovat, dosud jsem jej nezahledl. Na birds.cz jsou v radiusu asi 1 km zaznamenana pozorovani, takze by tam nekde mel byt. Jak postupujete vy, kdyz jste v podobne situaci? Jeste jsem nezkousel lednacka nalakat na nahravku, to se mi moc nechce.

Neregistrovaný
    Host

Výchozí Re: Ptak si hraje na schovavanou - co byste poradili?

Právě vábení pomocí nahrávky je nejspolehlivější způsob, jak si ověřit, zda pták v dané lokalitě vůbec je. Pokud si hraje na schovávanou, nijak jinak jej nenajdete. Pakliže to s reprodukcí nebudete přehánět a nebudete ledňáčka dráždit, neviděl bych v tom problém. Konec konců, nejde o ohrožený druh.

Výchozí Re: Ptak si hraje na schovavanou - co byste poradili?

Nevím kde berete informace, problém to sakra je, i kdyby nebyl ohrožený tak je v EU příloze I, v Česku je navíc ve vyhlášce "silně ohrožený". Sice jsou ty zákony dost vlažné, ale tady je více než jasně napsán zákaz rušit z jakéhokoliv důvodu, pokud nemáte předem schválenou výjimku.
    K původnímu dotazu - Buď musíte znát přesné místo a tam v krytu nenarušujícím prostředí čekat třeba hodiny, nebo holt chodit po různých místech až náhodou někde něco.