+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 7 z 7
 1. #1
  Mírně nazlobený
  Host

  Výchozí Noční krákorání

  Zdravím.

  Poslední dobou mě budí pravidelná noční serenáda krákorajících ptáků. Jsou tak hlasití, že je slyším i přes zavřené okno, při otevřeném se vůbec nevyspím. Co jsou tyto obludy zač a jak je “přesvědčit”, aby braly ohled na ostatní?! Zde je předmět doličný.

  http://tinypic.com/r/bewp7c/5

 2. #2

  Výchozí Re: Noční krákorání

  Jo, tak to poděkujte především myslivcům, že je vyhnali ze svého původního prostředí (určitě to začalo 1.7. nebo krátce potom), případně že jim ho někdo zlikvidoval. Možná je taky někdo nebo něco ruší (kočky). Mě tady zas nedovolí spát takový plechový obludy na čtyřech kolech...

 3. #3
  Nováček Avatar uživatele Eva Struhárová St
  Příspěvky
  12
  Jméno
  Eva Struhárová
  Bydliště
  Homole u Panny

  Výchozí Re: Noční krákorání

  To jsou Straky. Ale je divné, že v noci kříčí. Je pravděpodobné, že je má někdo ze sousedů v kleci a může je rušit třeba kočka. A nebo to může být nějaký papoušek.

 4. #4
  Mírně nazlobený
  Host

  Výchozí Re: Noční krákorání

  Ano, koncertování začalo zhruba před měsícem. Bydlím na sídlišiti kousek od parku - žádné myslivce, klece ani kočky jsem tu neviděl. Podivné je, že krákorání je pravidelné a nezdá se, že by tu byli jiní rušitelé, kterými by byli tito tvorové provokováni. S plechovými obludami souhlasím.

 5. #5

  Výchozí Re: Noční krákorání

  Ani ne z parku, tam snad nestřílí, ale někde zdálky od města z nějakého remízku a podobně. V jakých časech jako hodinách to probíhá? Jediná možnost asi je vyplašit aby odletěly jinam, ale jednak se zvěř plašit nesmí, a taky záleží kdy tam přiletí kvůli světlu, a jestli si třeba za ten měsíc na to místo nezvykly.

 6. #6
  Mírně nazlobený
  Host

  Výchozí Re: Noční krákorání

  Krákorání se začne ozývat zpravidla po půlnoci, odkazované video bylo pořízeno ve dvě hodiny ráno. Kolem jsou vysoké listnaté stromy, na které se usadí a následně klevetí minimálně hodinu, div jim zobáky neupadnou.

 7. #7

  Výchozí Re: Noční krákorání

  Tak já se sice v jejich chování nevyznám, ale podle mě to nejspíš bude způsobeno umělým osvětlením, jinak by ztichly nějaký čas po setmění.

Podobná vlákna

 1. noční pták- zvuková nahrávka
  Založil Neregistrovaný v sekci Identifikace ptáků
  Odpovědi: 3
  Poslední příspěvek: 11. 08. 2014, 19:22
 2. Noční ptačí křiklouni
  Založil Madelaine v sekci Obecná diskuze
  Odpovědi: 2
  Poslední příspěvek: 11. 04. 2013, 00:06

Štítky pro toto vlákno