+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 6 z 6

Vlákno: ID vodniho ptaka

Neregistrovaný
    Host

Výchozí ID vodniho ptaka

Ahoj, prosim o poomoc s urcenim. Vcera jsem nad rekou videl osameleho ptaka vetsiho nez racek, ktery mel bile bricho a rychle maval kridly, delal ruzne obraty a vyvrtky a chvilemi plachtil jako dravec nad loukou. Napada Vas co to mohlo byt?

Výchozí Re: ID vodniho ptaka

Bylo trochu víc popisu než jenom bílé břicho? Napříkald barvy jiných částí těla? Proporce - ocas, křídla, hlava, zobák? Bílé břicho může mít ledacos, kormorán, orlovec i kachna

No tak takové bečky jako kachny a kormoráni asi moc vývrtky dělat nebudou... Skutečně by to chtělo lepší popis, i racků máme víc druhů a větších, jaký tvar křídel, ocas, jak čistě bílá, jaké ostatní barvy...

Neregistrovaný
    Host

No videl jsem jej nekolik malo sekund jedouciho auta, takze moc podrobnejsich detailu nemam. Kvuli spatnemu nasviceni sluncem jsem si jinych barev nevsiml, ale kachna to urcite nebyla a kormoran take ne - ti maji vyrazne zbarveni, tento ptak mel kridla spise seda. Byla pomerne velka a na koncich spicata. Nevim jestli z tohoto popisu se dokaze rozlustit co to tam letalo. Videl jsem jej na tom miste poprve, proto jsem zvedavy.

Neregistrovaný
    Host

Rybák.

Neregistrovaný
    Host

Ta kridla rybaku obecnemu odpovidaji, zrejme to byl prave tento ptak. Diky za tip.

Podobná vlákna

1. První statistiky z lednového sčítání vodního ptactva
    Založil Mod v sekci Aktuální události
    Odpovědi: 0
    Poslední příspěvek: 10. 02. 2013, 11:12

Štítky pro toto vlákno