+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 3 z 3

Výchozí Je možné očekávat opakovaný přílet?

Loni jsem na jednom místě viděl brkoslavy. Myslíte, že existuje šance, že se při letošním zimování u nás vrátí na stejné místo? Minule tam na stromech patrně našli nějaké ovoce, takže by si na to teoreticky mohli vzpomenout. Mám to trošku z ruky, takže jenom bych chtěl vědět, jestli má cenu se v době jejich předchozího příletu tam občas přijít podívat. Až přijde čas (někdy kolem Vánoc) tak to tam pro jistotu stejně půjdu obhlídnout, ale jenom by mě zajímaly vaše zkušenosti ohledně opakovaného pozorování tohoto druhu.

Výchozí Re: Je možné očekávat opakovaný přílet?

Brkoslavové nejsou doslova tažní - jejich zimní vpády do střední Evropy se neopakují každý rok, takže je dost dobře možné, že letos nebudou třeba vůbec žádní, nebo jen velmi málo brkoslavů. Navíc i množství potravy se liší v jednotlivých letech a může se lišit i na zmíněném vytipovaném místě. Na druhou stranu je to lepší, než je hledat úplně na slepo.

Nováček Avatar uživatele Eva Struhárová St
    Jméno
    Eva Struhárová

Výchozí Re: Je možné očekávat opakovaný přílet?

Já mám zkušenost, že Brkoslav přilétá k nám jednou za čtyři roky. Prý by to měl být čtyřletý cyklus návratů. Každý rok jinudy.

Podobná vlákna

1. Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?
    Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 14
    Poslední příspěvek: 14. 11. 2016, 20:44
  2. Pozdní přílet stěhovaých ptáků
    Založil šárka v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 1
    Poslední příspěvek: 15. 04. 2014, 18:48
  3. je možné krmit ptáky praženými ořechy?
    Založil vojta v sekci Přikrmování ptáků
    Odpovědi: 3
    Poslední příspěvek: 27. 11. 2012, 15:44

Štítky pro toto vlákno