Příspěvky 1 až 2 z 2
 1. #1

  Výchozí Přátelští ptáci

  Dobrý den, mám dotaz. Potřebuji ptáka, který neklove, a chová se slušně i k lidem, na které není zvyklý. Které druhy jsou "nejpřátelštější"?

  Děkuji, Monika.

 2. #2

  Výchozí Re: Přátelští ptáci

  To nelze jednoznačně říci, jaký pták nejméně klove, či neklove vůbec. Je-li zvíře zatlačeno do kouta, klovnout může i zcela krotký a ochočený papoušek v zájmu sebeobrany. K lidem na které zvíře není zvyklé, těch se bude nejspíše bát. Bude se jim vyhýbat, nebo se před nimi schovávat. Je proto nutné ho s lidmi seznámit.

  Odkaz na články na blogu:

  http://operenci.cz/entries/10-Seznam...C3%ADm-%283%29

  Nejpřátelštější není žádný papoušek, od každého druhu může být přátelský i "nepřátelský" papoušek. Je to dané tím, že každé zvířátko je prostě originál. Proto nás také později může zarazit, či naštvat, proč se nechová podle toho jak chceme my. Každé zvířátko má jiný charakter a svou osobnost. Některé může být pořád vystrašené a plaché jiné bude bez problémů sedět na rameni i cizímu člověku.

  Záleží také na tom je-li ručně dokrmované, nebo ne. Na tom v jakém prostředí vyrůstalo, nebo bylo-li odchyceno z přírody, jak dlouhou dobu strávilo v karanténě, či zverimexu nebo mělo-li již před námi jiného majitele,…atd.

  Mezi nejlépe ochočitelné papoušky patří andulka (korela). Dá se velmi dobře ochočit, můžeme ji naučit, samozřejmě až za delší dobu, srozumitelně mluvit. Snese se i s jinými papoušky svého druhu i jiného druhu. Na ostatní lidi zpravidla nereaguje agresivně.