+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 5 z 5
    Neregistrovaný
    Host

Výchozí Kde berou mladata vodu?

Zajimala by me jedna vec - kde berou mladata pevcu vodu? Vzdyt jim jejich rodice nosi jen hmyz, ne?

Výchozí Re: Kde berou mladata vodu?

Dobrý den, tak já si myslím, že vodu získávají především z potravy. To zmanená že z hmyzu (hmyz má ve svém těle hemolymfu, jinak se to nazývá rovněž krvomíza - čož je
    tekutina). A kromě toho někteří ptáci krmí svá mláďata tak, že jim vyvrhují z volete potravu (vyvržená potrava také není suchá). Jiní ptáci ale svým mláďatům pouze vkládají hmyz do zobáčků. Tato ptáčata získávají vodu nejspíš pouze z potravy.

V jedné chytré knize jsem se dočetl, že mláďata holubů dostávají od svých rodičů vodu v potravě. Nejdřív je rodiče krmí hmotou, která má konzistenci jakési kaše (ta se vytváří ze stěn volete rodičů, říká se tomu také holubí mléko). Později rodiče svá mláďata (když trochu povyrostou) krmí různými plody a semeny, které naoko pozřou, ale ve skutečnosti si jimi naplní vole. Všechno to potom zapíjejí vodou a později to vyvrhují mladým holoubatům do zobáčků. Mladí ptáci totiž potřebují dostatek vody.

A kdybych ty holubí mláďata měla doma co jim mám dát najíst ??,?

Neregistrovaný
    Host

Ona se ta kasicka (anglicky "crop milk") tezko umele nahrazuje. Zkuste pouzit vyhledavac, na holubarskych chovatelskych strankach najdete doporuceni, jaka potrava je pro holoubata vhodna a jak je krmit... jinak je mozne je predat do zachranne stanice.
    J.

Podobná vlákna

1. Vyšplhají mláďata k vletovému otvoru?
    Založil Juric v sekci Budky a krmítka
    Odpovědi: 4
    Poslední příspěvek: 23. 11. 2013, 02:59
  2. Černá mláďata s červenou hlavou - identifikace
    Založil MarekP v sekci Identifikace ptáků
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 11. 06. 2013, 11:18

Štítky pro toto vlákno