+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 3 z 3

Výchozí Nebezpečné rybářské vlasce

Tato fotografie měla patřit původně do chlubírny (nevšiml jsem si totiž již zhojeného zranění vyfoceného zvířete).

Je to smutné. Zvíře na fotografii přišlo nejspíše o nohu, když se mu kolem ní omotal zbytek rybářského vlasce. Ten se nakonec utáhl natolik, až pták přišel o končetinu.

Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: jednonohý racek.jpg 
Zobrazení:	122 
Velikost: 215.2 KB 
ID: 105

(kolem skály je omotaný vlasec)

Na pláži, nedaleko od místa kde byla pořízena tato fotografie, se mi podařilo chytit další zvíře které bylo celé zamotané do vlasců (bylo to nedaleko od rybářského přístavu). Pomocí kapesního nože a lidí kteří mi přišli pomoci jsme racka osvobodili. Vypustili jsme ho potom na svobodu i když na některých místech trochu krvácel. Snad se mu to zahojilo.

Fotografie je sice pořízená u moře, ale problém s rybářskými vlasci je bohužel i u nás. Někteří rybáři při převazování nástrah často nechávají u vody zbytky šňůry. Často se také stává, že rybář dokonce i některého ptáka na udici chytí a vlasec odřízne. Zvíře potom trpí, protože se vlasce nedokáže samo zbavit. A touho snahou, kdy se zvíře snaží vysvobodit se vlasec spíše utáhne. Často potom končí vážně poraněné.

Co se dá dělat? Snad jen to, pokud někde u vody najdete zbytky vlasce nenechávejte je tam.

Výchozí Re: Nebezpečné rybářské vlasce

To je dosti smutné. Ale na fotografii jde vidět že i takto handicapované zvíře se o sebe dokáže samo postarat. Vypadá, nepočítám-li to zacelené zranění, zcela zdravě.

Výchozí Re: Nebezpečné rybářské vlasce

Bydlím u řeky a zamotané ptáky už jsme vysvobozovali - a bohužel i zakopávali uhynulé. Pravidelně po jarních i letních povodních jsou břehy přetrhaných vlasců plné . Letos jsme vymotávali volavku a bohužel už nepomohli kormoránovi. Chodíme po břehu pravidelně na psí procházky a automaticky sebou bereme pytlík na podobné poklady. Několik sezón u nás trávil kos s jednou nohou a docela to zvládal - někdy si příroda pomůže sama.

Podobná vlákna

1. Nebezpecne budky
    Založil Neregistrovaný v sekci Ostatní diskuze
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 06. 03. 2014, 17:04

Štítky pro toto vlákno