+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 7 z 7

Výchozí Shnilá jablka/hrušky

Můžou ptákům ublížit shnilá jablka? Jde o to, že když dám nějaká ke krmítku, za týden jsou už shnilá.

Výchozí Re: Shnilá jablka/hrušky

Domnívám se že to pro ně může být i nebezpečné, když něco takového pozřou! Bylo by dobré se těmto věcem (ovoci, zelenině) vyvarovat, nemáme-li je pod přímým dohledem. Nejsme-li totiž schopni denně tyto suroviny v krmítku vyměnit, nedáváme je tam raději vůbec. Raději by bylo lepší se zaměřit na věci, které vydrží déle a jen tak se nezkazí. To znamená různé druhy zrní, zejména černá slunečnice. Ty jsou pro zkrmování v tomto zimním období nejvhodnější.

Neregistrovaný
    Host

na druhou stranu, shnilemu ovoci se ptáci nevyhnou, vsude na stromech je mnoho jablek atd., ktere se nesklidily, takze kdyby to jedli a melo by to na ne negativni vliv, asi bychom to uz vedeli...

Asi to ale nebude pro ně nic zdravého. Zatím jsem tedy v zimě nikdy neviděl že by ptáci ovoce jedli, narozdíl od léta a podzimu, kdy nám dělají vyloženě nálety na třešně, jabloně, hrušně a Kanadské borůvky. Takže předpokládám, že dávají spíše přednost čestvému ovoci a toho shnilého si nevšímají.

V létě i na podzim když zavítám do lesa, často tam nalézám krmelce plné různých druhů ovoce a tvrdého chleba. Toto ovoce bývá často nahnilé a nakvašené, že jde cítit široko daleko. Žádné ptáky jsem tam ale nikdy neviděl, jen motýli kteří z toho byli opilí. A brzy ráno tam bylo stádo divokých prasat, které se tím cpalo.

Chtěl jsem sem dát fotografii těch divočáků ale nemohu ji najít

Já hodně chodím do přírody a pozoruji v zimě ptactvo, jak se v ní chová. Dost vidím kosa, který papá jablíčka i dosti nahnilá a také doma na zahradě je oklovává ze stromů. Možná, že nemá v zimě jinou volbu, tak se spokojí i s tímto...

Co tak pozoruji na zahradě, tak shnilé ovoce asi jen v nouzi nejvyšší, u nás myslivci sypou celé hromady na louku, aby přilákali divočáky, ale tam jsem ptáčky nikdy neviděla - ovšem na okolních keřích jsou bobule a šípky, kterým dávají přednost. Ale do krmítka bych ovoce dávala jen tehdy, když ho můžu pravidelně vyměnit. Zdravé to určitě není.