Příspěvky 1 až 5 z 5
 1. #1

  Ikonka otazníku Co dávat na dno budky, která slouží pro odchov ptactva?

  Pokud chováte doma papoušky a snažíte se o jejich odchov, jakou podestýlku používáte na dno ptačí budky? Jaká podestýlka je nejvhodnější? A jakou bych tam neměl nikdy dávat? A jak často bych ji měl vyměňovat? Děkuji předem za pomoc a těším se na opovědi.

 2. #2

  Výchozí Re: Co dávat na dno budky, která slouží pro odchov ptactva?

  Tak asi bych použila a dala na dno budky určitě hobliny. Podle velikosti vašeho papouška určíme i výšku vrstvy hoblin. U malého papouška to bude méně u velkého více (u malého papouška něco kolem 2-4cm, u středně velkého a velkého papouška bude výška hoblinové podestýlky 5-7cm). Proč zrovna hobliny? Protože tento dobře dostupný a ne příliš drahý materiál hezky drží teplo, takže můžu vřele doporučit každému, kdo se bude snažit o odchov.

  V počáteční době hnízdění bych asi budku nečistila. Ptačí rodiče se budou i nejspíše sami snažit udržovat v budce čistotu, ostatně tak je tomu i v přírodě.

  Budku bych čistila až když je mláďatům kolem 22 dnů. Pak bych se teprve pouštěla do čištění. Ale chce to dávat velký pozor! (Rodiče přendáme na chvíli do jiné klícky). Mladé ptáčky budeme muset z budky na nějaký čas vyndat. Je proto nutné aby po dobu co budou mimo budku byly v teple!

  K tomuto nám dobře poslouží plastová mistička nebo lavórek. Ten je nutné vystlat nějakým čistým měkkým materiálem (může to být ručník, utěrka, papírové hygienické utěrky). Mláďata tedy přemístíme do vytvořeného provizorního hnízdečka. Vše provádíme velice opatrně. Potom veškerý obsah budky vysypeme a je dobré budku vydesinfikovat (k desinfekci lze použít např. desinfekční roztok F10 SC). Díky desinfekčním prostředkům je vyčištění naší budky snadné a hlavně rychlé. Po vydesinfikování CELÉ budky vysypeme dovnitř čisté hobliny, budku zavěsíme, či připevníme zpět na své místo a nakonec mláďata opatrně vložíme zpět do budky.

  Nikdy bych nepoužívala noviny z důvodu že obsahují tiskařskou čerň a ta je jedovatá.

  *(Může se nám stát, že Papouškům se hobliny zamlouvat moc nebudou a začnou je vyhazovat z hnízdící budky ven. Toto chování by jsme měli řádně hlídat a když se tomu tak stane, měli by jsme hobliny opět doplnit).

 3. #3
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Re: Co dávat na dno budky, která slouží pro odchov ptactva?

  To čo dávať na dno budky záleží aj na druhu chovaného papagája. Napr. papagájec vlnkovaný nemá nič na dne a stačí mu len priehlbinka, agapornisy si robia dno búdky s naštiepaných čerstvých vetvičiek a papagáj mních si stavia hniezdo. Je to individuálne.

 4. #4
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Re: Co dávat na dno budky, která slouží pro odchov ptactva?

  Ahoj,máme chovný par Agapornisu chtěl sem se zeptat co dát na dno budky na odchov mládat díky za odpověd Tomáš

 5. #5
  Neregistrovaný
  Host

  Ikonka příspěvku Re: Co dávat na dno budky, která slouží pro odchov ptactva?

  Určitě vrbové větvičky,musí být čerstvé.

Podobná vlákna

 1. Pruhovaná a černá slunečnice - která je lepší
  Založil Neregistrovaný v sekci Přikrmování ptáků
  Odpovědi: 1
  Poslední příspěvek: 10. 10. 2012, 13:59

Štítky pro toto vlákno