+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 3 z 3

Vlákno: Kosi u krmítka

Ikonka otazníku Kosi u krmítka

Nakrájela jsem několik jablíček pod krmítko. Objevili se tam tři kosi, z toho jedna samice. Samice byla velmi agresivní a oba kosy odháněla. Je možné je nějak usměrnit?

Také jsem viděla jednoho kosa na kompostě, kam se vyhazují shnilá a nepěkná jablka. Hodila jsem mu tam v půli překrojenou hrušku, ale nevšímal si jí. Čím to je?

Výchozí Re: Kosi u krmítka

V zimě je celkově málo potravy, proto zřejmě ptáci mezi sebou soupeří o každé zrnko (v tomto případě o nakrájená jablíčka). Zkuste jablka nedávat jen pod krmítko, ale rozmistěte je na různá místa po celé zahradě tak, aby byla od sebe co možná nejdál. Tak snížíte pravděpodobnost aby se zvířata o potravu prala a také se vyvarujete toho že si chce jedno zvíře potravu, která se nachází na jednom místě přivlastnit všechnu pro sebe.

K tomu kosovi na kompostě. Často vídám ptáky na kompostech a u popelnic, kde se nachází dostatek zbytků potravy. Nejspíš zde také i váš kos hledal zbytky potravy.

Podle mne se k hrušce vrátí až se bude cítit v bezpečí (až ho nebudete pozorovat). I když teď jak jsou ty velké mrazy, ani u mne se jablek a hrušek ptáci skoro ani nedotknou.

Podobná vlákna

1. Našla sem kosí vejce. Com mám udělat abych je zachránila?
    Založil Neregistrovaný v sekci Ostatní diskuze
    Odpovědi: 3
    Poslední příspěvek: 10. 05. 2014, 15:50
  2. Našla jsem kosí vejce a chci ho se nechat vyklubat. Co mám dělat?
    Založil Neregistrovaný v sekci Ostatní diskuze
    Poslední příspěvek: 07. 04. 2014, 00:32
  3. Do kdy přikrmovat u krmítka?
    Založil Kris v sekci Přikrmování ptáků
    Poslední příspěvek: 23. 03. 2013, 17:57

Štítky pro toto vlákno