Příspěvky 1 až 2 z 2

Vlákno: Korela vs kakadu

 1. #1
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Korela vs kakadu

  Zdravím,

  jak moc se liší korela od papouška kakadu? Mám na mysli řečové dovednosti, inteligenci a podobně.
  Kakadu je totiž výrazně dražší, tak by mě zajímalo, v čem jsou jeho přednosti.

  Děkuji.

 2. #2

  Výchozí Re: Korela vs kakadu

  Každý papoušek je jiná osobnost, každý je úplně jiný a může se tím pádem naučit mluvit a nebo také nemusí mluvit nikdy. U korely ani u papouška kakadu to s mluvením nebude tak "slavné". U korel se naučí mluvit většinou jen samečci a když máme opravdu velké štěstí a trpělivost, věnujeme jim hodně času, zvládnou i několik slov. Někdy také krátké věty. O něco jednodušší je naučit je opakovat nějakou jednoduchou melodii. I u papouška kakadu je to s mluvením těžké, také ho nelze naučit tolik, jako například papouška žako. Tito papoušci ani samozřejmě nedokáží tak dobře napodobit lidský hlas, jako to umí třeba loskuták, či krkavec. Papoušek Kakadu, který dobře a hodně mluví, bývá spíš výjimkou. Pak je tu také to, že korela se dožívá kolem osmnácti let ale kakadu žije mnohem déle. Může to být závazek na celý váš život, dožívá se totiž kolem osmdesáti let. Oba dva ptáci se dají velice dobře ochočit, budou krotcí, přítulní (kakadu možná o trošku více) a oba se stanou dobrými společníky.

  Co se inteligence týče, tak za jednoho z nejinteligentnějších papoušků se považuje papoušek šedý – žako.
  Kakadu má poměrně větší zobák než korela, takže se dá předpokládat že nám poničí interiér více, než korela. Bude také o dost hlučnější.

  Tohle je poměrně pěkné video s mluvící korelou:
  http://www.youtube.com/watch?v=rU_PWe5n72U

  Zde je mluvící kakadu, kterému jde dobře rozumět:
  http://www.youtube.com/watch?feature...&v=J11Gsf1sXbo

  U každého druhu se ale najdou takoví jedinci, kterým se mluvit nechce a kteří mluvit nebudou ani kdyby jste se stavěl třeba na hlavu.
  Budou ale třeba raději pískat melodie. Ostatně ptáka si nikdy nemůžete pořizovat jen a pouze proto, že chcete, aby mluvil.