Příspěvky 1 až 4 z 4
 1. #1

  Výchozí Chov potemníka moučného - larvy jako krmivo pro papoušky

  koušeli jste své papoušky jimi krmit larvami potemníka moučného (mouční červi) které prý jsou velmi výživní? Myslíte, že by mělo smysl je chovat a rozmnožovat v domácích podmínkách?
  Canon EOS 1100D

 2. #2

  Výchozí Re: Chov potemníka moučného - larvy jako krmivo pro papoušky

  Už jsem to párkrát zkoušela dávat je svým papouškům. Nejdříve z toho byli celí vyjukaní, ale když se pak odhodlali, všichni červíci z mističek (ty mističky jsou nutné, nebo by se červíci všude rozlezli) zmizeli. Jednalo se ale o červíky kupované. Jestli se jich ale neštítíte, tak za zkoušku to určitě stojí. Červy však nejsou celí úplně poživatelní. Zbyde z nich taková slupička, která se pak musí z klece odstranit. Nevýhodou také je dlouhá doba vývoje od vajíčka po dospělce(kolem šesti měsíců). A také to může při špatné větratelnosti i dosti silně zapáchat. Takže lepší by to asi bylo je chovat někde v garáži, prostě mimo byt.

 3. #3

  Výchozí Re: Chov potemníka moučného - larvy jako krmivo pro papoušky

  Chov těchto brouků a i jiných podobných druhů není moc náročný, pokud dodržujete určité zásady. Zde sou zajímavé informace pro ty, co by si chtěli vyzkoušet jaké to je chovat tato zvířata. Jak jim zajistit ideální podmínky k životu. Je tam dobře popsáno, čím vším se živí a jak jim míchat pro ně ideální směs jídla. A také a to je důležité, jak dlouho trvá vývoj larvy v brouka.

  Zde je vše důležité ohledně chovu tohoto hmyzu. :
  http://www.jaknahmyz.cz/moucni_cervi
  http://www.arachnomania.com/Clanky/T...%20molitor.php

  Příjemné počtení.

 4. #4

  Výchozí Re: Chov potemníka moučného - larvy jako krmivo pro papoušky

  Dobrý den, larvy potemníka mi s oblibou berou rozely pennantovy a kakarici rudočelí

Podobná vlákna

 1. Orlovec říční jako zkušený rybář
  Založil Kris v sekci Birdwatching
  Odpovědi: 1
  Poslední příspěvek: 06. 01. 2013, 14:36

Štítky pro toto vlákno