+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 3 z 3
 1. #1
  raptoR
  Host

  Výchozí Chovaní papoušci ve volné přírodě

  V létě jsem navštívil zlínskou zoologickou zahradu. Chovají tam papoušky - ary, které jim tam v určité části zahrady létají po stromech.

  Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: papouch.jpg 
Zobrazení:	227 
Velikost: 187.7 KB 
ID: 153

  Jak to, že se tam drží a neodlétnou pryč? Nějak zastřihlá křídla přece nemají, ne?

 2. #2

  Výchozí Re: Chovaní papoušci ve volné přírodě

  Také jsem se setkala s něčím podobným v jednom nejmenovaném zábavním parku v Německu. Také tam měli různé druhy papoušků Ara (Ara arakanga, Ara ararauna, Ara hyacintový). Někteří z papoušků rovněž měli tu možnost se pohybovat po parku zcela “na volno“. Také jsem se tomu zprvu divila, jak je to možné, že neuletí někam pryč. Někteří ptáci si tam poletovali a asi dva byli přivázáni dlouhým provázkem za nožku a seděli na bidýlku. Ale pak přišla žena, která se o ně nejspíše starala, takže ošetřovatelka. Všichni ptáci se potom sami slétli i z poměrně velkých vzdáleností na bidýlka a dostávali od ošetřovatelky pamlsky v podobě ovoce. Někteří si sedli dokonce na ošetřovatelku, ta je hladila, drbala a mluvila na ně. Dokonce pustila i ty přivázané a ti nikam neulétli! Všichni seděli poslušně na bidýlkách a čekali na svůj pamlsek a nebo si sedli na ošetřovatelku.
  Takže zřejmě stejně tomu asi bude i v Zlínské zoologické zahradě. Papoušci neulétnou proto, že jsou zřejmě od malička tak navyklí na svého ošetřovatele a mají ho tolik rádi, že by bez něj by nemohli být.

 3. #3

  Výchozí Re: Chovaní papoušci ve volné přírodě

  doporučuji shlédnout tohle video http://www.youtube.com/watch?v=kvIibTamlBE na volno se dají chovat agapornisové a mníšci, vrací se do voliéry ale velmistr v tomhle oboru je holub domácí

Podobná vlákna

 1. Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?
  Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
  Odpovědi: 14
  Poslední příspěvek: 14. 11. 2016, 20:44
 2. Stále pozorovanie vtáctva vo voľnej prírode
  Založil Neregistrovaný v sekci Birdwatching
  Odpovědi: 1
  Poslední příspěvek: 12. 04. 2013, 14:35

Štítky pro toto vlákno