Příspěvky 1 až 4 z 4
 1. #1

  Ikonka otazníku Jaké větvičky dáváte svým papouškům do klece?

  Jaké všechny větvičky dáváte svým doma chovaným papouškům do prostoru klece na "oklovávání", aby si tím brousili zobáček (a předcházeli jste tak tomu, aby papouškům zobáček přerostl)? Z jakých druhů stromů by měly větvičky být? Je také nutné je nějakým způsobem čistit, nebo desinfikovat?

  Děkuji za odpověď.

 2. #2

  Výchozí Re: Jaké větvičky dáváte svým papouškům do klece?

  Určitě vhodné jsou větve z těchto stromů:

  Nejedovaté druhy dřevin které lze použít:


  Tvrdší dřevo – buk, dub, bříza, javor, jilm, jasan, vlašský ořech.
  Na oklovávání papouškům postačí větve z měkkého dřeva – topolu, vrby, černého bezu, lípy, jabloně, třešně, švestky, hrušně, nebo kaštanu.

  S výběrem správných větví pomůže i jednoduché „pravidlo“ používejte větve z listnatých stromů - především z ovocných stromů.

 3. #3

  Výchozí Re: Jaké větvičky dáváte svým papouškům do klece?

  Lepší je asi použít tvrdší druhy dřev, vydrží déle, papouška zabaví na delší dobu a zobáček si o ně obrousí víc. Je dobré z nich vyrobit bidélka, která umístíme do klece i mimo klec a také různé jednoduché hračky. Stačí větvičky nařezat, aby nebyly příliš dlouhé, provázkem svázat a vyrobit z nich třeba houpačku nebo žebřík.

  Nejsme-li si jistí, jestli by větev ze stromu, který jsme si vybrali mohla být jedovatá, tak jí raději našemu zvířátku nedáváme! Také nedáváme větve které jsou ztrouchnivělé nebo napadené nějakou houbou (plísní). A také pozor na větve u kterých si nejsme jisti, jestli byl strom ošetřen proti škůdcům (chemickým postřikem)!

  Větve bych určitě pečlivě omyla a vydrhla čistou houbičkou na nádobí. Z důvodů abychom měli jistotu, že už na nich nezůstalo nic špatného, co by mohlo našemu zvířátku uškodit.

 4. #4

  Výchozí Re: Jaké větvičky dáváte svým papouškům do klece?

  Já používám větve dvojího druhu - na bidla tvrdé dřevo s kůrou, taky líska je oblíbená, ale moc dlouho nevydrží. Potom do klece jen na zastrčení vrbu, ideálně jarní s kočičkami, ty milují,nebo něco z ovocné zahrady. Naši papouši se vyžijí i na smrkových větvičkách - ty jsou dostupné vždycky. Ono taky záleží na velikosti papouška. Větve nedezinfikuji, maximálně omyju. Používám jen větve z volné přírody a čistého prostředí a samozřejmě zdravé kusy.