Příspěvky 1 až 2 z 2

Ikonka otazníku Jak dlouho spí papoušek?

Ahoj. Zajímalo by mne jak dlouho vlastně takový papoušek spí. Konkrétně kolik hodin denně prospí?

Výchozí Re: Jak dlouho spí papoušek?

To je poměrně těžké zodpovědět. Tak především si myslím, že to bude u každého papouška úplně jiné. Snažil jsem se pročíst nějaké odborné články a diskuze, které se zabývaly touto tématikou a dočetl jsem se, že by se doba papouščího spánku měla pohybovat kolem 10 – 12 hodin. Ano je to poměrně hodně. Když to ale srovnáme s tím jak dlouho spí člověk což bývá v průměru kolem osmi hodin, není to zas tak hodně. Také záleží na tom, jestli je papoušek ještě mladý, nebo je už starší. Mladí ptáci budu spát déle a budou také spát i několik hodin přes den. Jejich aktivita se bude pravidelně střídat s odpočinkem a spánkem. To znamená že se například papoušek ráno probudí (v osm hodin), bude si intenzivně hrát hodinu a půl a pak bude odpočívat a půl hodiny až hodinu spát. Potom si bude zase hrát, ale už déle a na krátkou dobu si potom bude muset zas odpočinout nebo zdřímnout aby nabral nové síly.

Abych pravdu řekl, ze začátku jsem se také lekl jestli není můj papoušek nemocný. Přišlo mi že hodně spí. Proto jsem pro jistotu zvýšil přísun vitamínů a minerálů a pravidelně několikrát denně kontroloval jestli pravidelně pije, jí a jestli není patrná nějaká závažná změna na jeho trusu. Naštěstí bylo vše v pořádku, zvířátko muselo hodně spát, protože bylo ještě maličké.

Spánek a odpočinek našeho papouška by jsme ale neměli podceňovat! Měli by jsme si s ním hrát když vidíme, že je zrovna aktivní, neměli by jsme ho vytrhávat z odpočinku ani spánku! Protože by to potom mohlo dojít až tak daleko, že papoušek bude nevrlý (může klovat), nervózní, vystresovaný, může si i začít vytrhávat peří a nakonec onemocnět.

*Většina dospělých papoušků si zdřímne na krátký čas i odpoledne.
    *Když papoušek spí, měli by jsme se opravdu snažit aby měl po tuto dobu ticho a klid.

Podobná vlákna

1. Papoušek
    Založil fanous1969 v sekci Identifikace ptáků
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 06. 07. 2013, 08:56

Štítky pro toto vlákno