+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 3 z 3

Výchozí Poznání ptáka na základě jeho výkalů

Věděl by někdo, o jakého ptáka jde?

Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: exkrementy.JPG 
Zobrazení:	404 
Velikost: 134.2 KB 
ID: 159

Jde obecně pták podle jeho exkrementů vůbec poznat, nebo to závisí jen na tom, co konzumuje?
    Canon EOS 1100D

Výchozí Re: Poznání ptáka na základě jeho výkalů

Heh, no něco podobného jsem našel i u našeho krmítka . Ale spíše jsem se obával toho, jestli to není nějaké lasičky, kuny nebo norka. To že by to mohlo být ptačího původu mne nenapadlo.

Každopádně lze alespoň některé ptáky bezpečně poznat. Sice ne podle trusu, ale podle vývržků jde dobře poznat, že se jedná právě o sovu. Ve vývržcích jsou dobře vidět kosti a drobné kůstky, chlupy, peří a jiné nestravitelné části soví potravy (většinou hraboši, myši, atd.). Je tomu tak protože na rozdíl od dravců totiž sovy nemají pravé vole. Proto nedokáží kosti pozřených zvířat téměř vůbec natrávit. Vyvrhují je pravidelně spolu s ostatními nestrávenými zbytky potravy. Soví vývržky jsou dosti podobné vzhledem trusu, mají oválný tvar a už jsem je mnohokrát našel v lese. Mají šedou barvu a kdyby se je člověk sebral, dala by se z nich kolikrát poskládat celá kostra snědeného zvířátka.

Výchozí Re: Poznání ptáka na základě jeho výkalů

Hm. Tohle jsem také častokrát našel v krmítku. Říkal jsem si že to musí být ptačí. Protože mé krmítko je taková malá nedobytná pevnost, takže by se tam asi žádný predátor jen tak nedostal.

Podobná vlákna

1. Určení ptáčka podle jeho zpěvu
    Založil Jozik v sekci Identifikace ptáků
    Odpovědi: 3
    Poslední příspěvek: 20. 01. 2013, 00:55

Štítky pro toto vlákno