+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 4 z 4

Ikonka otazníku Lze použít vyčesanou srst, jako stavební materiál na ptačí hnízda?

Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: P3011151.jpg 
Zobrazení:	122 
Velikost: 180.6 KB 
ID: 166Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: P3011156.jpg 
Zobrazení:	104 
Velikost: 154.2 KB 
ID: 167

Dnes jsem vyčesával svého psa, protože začal pouštět srst. Při tom mne ale napadlo, jestli by nebylo lepší ty chlupy schovat a pak (až toho bude víc) odnést to třeba někam do lesa. Protože brzy nastane období hnízdění a četl jsem, že někteří ptáci dávají do hnízd zvířecí srst. Co sim o tom myslíte? Je to dobrý nápad, nebo ne. Jací ptáci si s tím vystelou hnízdo (jaký druh)?

Výchozí Re: Lze použít vyčesanou srst, jako stavební materiál na ptačí hnízda?

Tak vadit jim to asi nebude, protože ptáci si ji sami vezmou, pokud ji budou potřebovat.
    Otázka je, jestli by ta srst neměla být alespoň vypraná, aby se minimalizovalo riziko, že v chlupech budou nějací psí parazité.
    Canon EOS 1100D

Rodiče doma běžně chlupy ze psa nechávají volně poletovat po zahradě a téměř beze zbytku si je ptáci sesbírají. Typicky například vrabec. Je legrační, jak běhá po zahradě a vypadá to, že má dlouhé fousy . Takže určitě bych se toho nebál. Jen bych to možná nechumlal to takového chumlu. A když čistím budky, vždy jsou plné chlupů.

Sice staré vlákno, ale snad ještě sledované.
    Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: DSC00464.jpg 
Zobrazení:	95 
Velikost: 140.8 KB 
ID: 1725Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: DSC00476.jpg 
Zobrazení:	99 
Velikost: 97.3 KB 
ID: 1726Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: DSC00484.jpg 
Zobrazení:	106 
Velikost: 139.6 KB 
ID: 1727Pro zajímavost přikládám pár fotek jako důkaz, že např. sýkorky psí srst jako výstelku do hnízd vyloženě vyhledávají. Tuhle jednu jsem nachytala na jaře, jak si drze ozobává našeho 16ti letého chlupáče

Podobná vlákna

1. Ptačí vajíčko bez hnízda.
    Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 5
    Poslední příspěvek: 29. 04. 2017, 15:25
  2. materiál budky
    Založil Neregistrovaný v sekci Budky a krmítka
    Odpovědi: 4
    Poslední příspěvek: 21. 05. 2014, 11:22
  3. Material na stavbu budek
    Založil Jakub Ambrož v sekci Budky a krmítka
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 14. 03. 2013, 13:12
  4. Prázdná hnízda - kam se ubírají ptáci po dokrmení?
    Založil R4X v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 07. 07. 2012, 15:59

Štítky pro toto vlákno