Příspěvky 1 až 3 z 3
 1. #1
  roney
  Host

  Výchozí papousci dobre snasejici samotu

  Existuji nejaci papousci, kteri dokazi doma sami vydrzet cely den sami a sveho majitele uvidi az vecer? Libi se mi napr. papousek sedy - jak by toto snasel?

 2. #2

  Výchozí Re: papousci dobre snasejici samotu

  Řekla bych, že snad každý papoušek je na svého majitele tak trochu fixován. Některý více, některý méně. Záleží na tom, koho z rodiny si vybere “za svého partnera“. Papoušek si totiž často vybírá někoho, většinou opačného pohlaví než je on sám (avšak nebývá to pravidlem. Papoušci, kteří dobře snáší samotu, mohou být snad jen ti, kteří nejsou na člověku závislí. Sdílí klec, nebo spíše venkovní voliéru s jinými druhy papoušků, nebo s papoušky stejného druhu. Necítí se tudíž osaměle, nenudí se, prostě mají jak se hezky říká “o zábavu postaráno“. Samozřejmě ani tato zvířata nemůžou bez lidského vlivu existovat, musí je někdo krmit, čistit klec, dávat ovoce (dobroty, pamlsky, hračky, sépiovou kost, grit, atd.). Papoušek šedý je zrovna z těch papoušků, kteří by neměli NIKDY zůstávat déle sami. Tato zvířátka pak velmi trpí, chybí jim jejich majitel a často se stává, že si vytrhávají peří. Můžou potom mít i jiné hrozné zlozvyky, tomu bývá příčina nuda a smutek. Nepomůže ani když mají klec nabitou hračkami. Papoušci zkrátka nejsou tvorové samotářští nýbrž společenští.

 3. #3

  Výchozí Re: papousci dobre snasejici samotu

  Ano papoušek a samota nejdou k sobě. Papoušci samotu velice špatně snášejí a chřadnou. Proto stojíme-li moc o toto zvířátko, měli by jsme se nejdříve obeznámit, se vším co papoušek k prožití šťastného a plnohodnotného života potřebuje. Víme-li, že na papouška nebudeme mít dostatek času, měli by jsme si koupi promyslet. Nebo pokud nám to prostor a finance dovolí, pořídit co největší a nejprostornější voliéru a koupit několik zvířat, která se “zabaví“ sama, je to tak zpravidla lepší. (Nebo voliéru můžete osídlit různými druhy papoušků). To ovšem neznamená, že jim nebudete věnovat dostatečnou pozornost! I tak musíte papouškům denně věnovat mnoho času a připravovat jim "zábavu" aby se nenudili. Nezapomínejte, že papoušek je veliký závazek. Některá tato zvířata žijí skoro tak dlouho jako my!

  *Navštivte nejlépe nějakého chovatele, který vám bude schopný o zvířatech povyprávět a říci vám důležité informace.
  *Papoušek žako není pro začínající chovatele vhodný. Má vysoké nároky.

Podobná vlákna

 1. Chovaní papoušci ve volné přírodě
  Založil raptoR v sekci Birdwatching
  Odpovědi: 2
  Poslední příspěvek: 07. 04. 2012, 22:02

Štítky pro toto vlákno