Příspěvky 1 až 11 z 11

Ikonka otazníku Zdražování slepičích vajíček. x Co se stane se slepicemi, které už se nikam nevejdou?

Co si myslíte o zdražování slepičích vajíček? Myslíte že to má nějaký smysl pro zvířata, která byla doteď chována v malých a nevyhovujících klecích. Co se stane se slepicemi “které se už nikam nevejdou?“

Výchozí Re: Zdražování slepičích vajíček. x Co se stane se slepicemi, které už se nikam nevej

Na chalupě mám vlastní slepice, takže se mě zdražování vajec naštěstí nedotkne.
    Myslím si, že nové nařízení EU má něco do sebe a možná by nepřímo mohlo zvýšit kvalitu kupovaných vajec.
    Canon EOS 1100D

Výchozí Re: Zdražování slepičích vajíček. x Co se stane se slepicemi, které už se nikam nevej

Já mám zemědělskou střední školu, během studia jsem byla na praxi v drůbežárně. Tak jak se tam zacházelo se slepičkami se mi nelíbilo, jsou to chudáci, žádné prostory k životu nemají, musí jen snášet a snášet...každý den jich bylo hodně uhynulých, házeli je do pytlů a někam je odváželi.Dle mého je jim nejlépe venku, aby si mohly hrabat - je to hrabavá drůbež, aby byly na vzduchu, sbíraly si kořínky a červíky, žížaly a ne v nějaké hale a kleci ,aby se jim den prodlužoval tím, že se jim pořád svítí umělým osvětlením, aby snášely ještě víc...Větší klece jim život nezlepší. Když z nich má člověk užitek, ať se k nim také slušně chová a umožní jim byť v tak krátkém jejich životě lepší podmínky. Nakonec se také nemusíme až tak cpát každý den vajíčkama, stačí jednou za čas a tak nebudou na slepičky kladeny tak velké nároky.Jestli si koupím 10 vajec za měsíc, mě těch 60Kč nepoloží rozpočet, i když jsem teď nezaměstnaná a mám finanční problémy, žiji poskrovnu, ale chci také, aby zvířata měla důstojný život.

Myslím si, že vysoké ceny za vejce dlouho nebudou trvat, brzy se to vrátí do normálu.
    Jsem ráda, že slepičkám se bude dařit alespoň o něco lépe.

No zatím se to tak nejeví, že půjdou ceny vajec dolů. Momentálně jsem na brigádě v Hypernově ve skladu potravin a na můj dotaz, kolik budou vejce stát a zda cena nepůjde dolů, tak mi bylo sděleno, že po velikonocích mají vejce stát 10 ks 100Kč a že snížení rozhodně nečekají!

Neregistrovaný
    Host

Myslím si, že tak špatné to nebude. Nejdéle po velikonocích se situace uklidní; vždyť v zahraničních řetězcích, kam je možné jezdit nakupovat, jsou ceny normální. Takto uměle navýšené ceny nemohou vydržet dlouho.

Na vaječnou hysterii rychle zareagovali vietnamští obchodníci - vozí pravidelně vajíčka z Německa - cena 3,80 (velikost L, podestýlkový chov). To se ještě dá, když vlastní chov nestačí - šílet kvůli tomu nebudu. Když čtu články o chovu v klecích, vždycky si vzpomenu na skvělou knihu Vejce a já a na podmínky, jaké byly slepicím vytvořeny.

Zde je také jeden zajímavý i když kratší článek, který se také věnuje této tématice. Ani samotní zemědělci nemohli přijít o tolik peněz, přečtěte si jaké vlastně dostali dotace.

http://tn.nova.cz/zpravy/ekonomika/s...azi-vejce.html

Zde je článek, který se týká krádeží drůbeže a zvýšeného prodeje slepiček.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Ja-za-ta-draha-vajicka-nemuzu-hlasi-Bendl-Ma-to-marne-ostuda-je-na-svete-225769

a další zajímavý odkaz:

http://www.parlamentnilisty.cz/zprav...5464?nocache=1

Osobně si myslím, že je to jen a jen dobře, že se slepičky budou mít o něco lépe. V nových klecích musí mít každá ze slepiček povinně své hnízdo, bidýlko, popeliště a vybavení na obrušování drápů. Jen by mne zajímalo kam se všechny tyto věci vměstnají.

*Naši známí začali také kvůli zdražování slepičích vajíček pořizovat nové slepičky do svého chovu a kupovali i vyřazené slepice (z hal). Mají naštěstí velký pozemek, takže se u nich budou noví členové kurníku mít jistě dobře. Jsou to jedni z mála lidí, kteří je chovají pouze na vajíčka. A tak tam mají na dvorku i slepičí „důchodkyně“, které už nesnáší. Naši známí se o ně do posledního okamžiku s láskou starají.

Můj strýček hospodařil ještě nedávno jako soukromý zemědělec. Nikdy nekňučel na dotace, a díky tomu, za kolik co prodával zpracovatelům, mám dost jasnou představu, kolik si na ceně vajíčka přidá každá ruka, kterou projde. Slepice nechoval v hale, ale ve volném chovu, na trávě a v kurníku a vajíčka byla fantastická. Předal hospodářství mladým, a těm už to za tu práci nestálo....

Podobná vlákna

1. na ktere budky se zamerit?
    Založil rum41 v sekci Budky a krmítka
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 12. 03. 2013, 10:31

Štítky pro toto vlákno