Příspěvky 1 až 3 z 3

Ikonka otazníku Jak zabránit tomu, aby slepice nezničili místo na kterém je chováme?

Chtěl bych si pořídit pár slepiček (2-5 slepic a jednoho koutka). Mohu jim nabídnout prostor dva x pět metrů. Není to pro ně příliš málo? Také jsem viděl skoro u každého kdo slepice chová, že místo na kterém jsou, je zcela zničené. Všechno je tam rozhrabané až na hlínu. Kolikrát tam ani nic jiného než hlína není. Dá se nějakým způsobem (který opravdu funguje) zabránit tomu, aby slepice úplně nezničili zem na které jsou?

Výchozí Re: Jak zabránit tomu, aby slepice nezničili místo na kterém je chováme?

Slepice mám na ohrazené části sadu (cca 6 x 12 metrů) a tráva tam pořád je. Ale je fakt, že je problém s dírami, kam slepice mohou zanášet vejce namísto do kukaně v kurníku, takže na ně vždy dávám tzv. králíkářské pletivo.

Každopádně čím menší plocha, tím více exkrementů pohromadě -> zničení trávníku. Pamatujte na to.
    Canon EOS 1100D

Výchozí Re: Jak zabránit tomu, aby slepice nezničili místo na kterém je chováme?

Já to řeším tak, že máme pro slepice 3 menší ohrazené travnaté dvorky, které pravidelně střídáme. Jakmile tráva mizí, slepice se stěhují, poničený dvorek se zryje a oseje a pořád dokola. Docela to funguje, jenže to chce prostor. Těch 2x5 m mi pro 5 slepic a kohouta přijde málo.
    Takže méně slepic nebo větší ohrada- otázka pak ale je, jestli se chov vůbec vyplatí. I slepice jde chovat jen pro radost a domácí vajíčka.

Podobná vlákna

1. Jak zabránit hnízdění jiřiček
    Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 3
    Poslední příspěvek: 20. 08. 2013, 15:12

Štítky pro toto vlákno