+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 3 z 3

Výchozí Má bažant šestý smysl?

A je tu zas dba, kdy bude z remízků, mezí a polí slyšet bažanty. Kromě toho, že je bažant krásný na pohled, je i chytrý. Co je mi však k nepochopení, je to, že přesně ví, kdy začína a končí lovecká sezóna. Ještě den před zahájením sezóny mi běhají bažanti kolem plotu - a od dalšího dne už na dlouho dobu žádného neuvidím. Skončí lovecká sezóna a bažanti jsou hájeni - opět se objeví u plotu. Jak tohle může bažant vědět, to je mi záhadou. Tu zkušenost mám už několik let, podobně to vypadá na silnici, kudy jedu do práce - po dobu hájení si bažanti přebíhají nebo přelétají z jedné strany na druhou, skončí hájení - ani bažantí pírko.

Výchozí Re: Má bažant šestý smysl?

A neplatí to jen pro bažanty, i když ti jsou asi nejdrzejší. Jak to ta zvířata ví, to je mi záhadou...

Výchozí Re: Má bažant šestý smysl?

Já tedy slyšel o šestém smyslu u zvířat v době katastrof - že snad podle chvění země zvířata vytuší, že se k něčemu schyluje, a hromadně opouštějí postiženou oblast, ale vysloveně v souvislosti s loveckou sezónou I když něco na tom je.U nás to platí o divočácích, bažantů je tu málo.