Příspěvky 1 až 5 z 5

Výchozí Chov hus - vyplatí se ještě vůbec chovat husy doma?

Máte někdo doma husy? U nás je máme hrozně rádi - jak živé, tak na pekáčku, ty chudinky z obchodu do 3 kil rozhodně za ty peníze nestojí. Vyplatí se ještě vůbec domácí chov? Máte někdo osobní zkušenost, jaké je minimální hejno a čím nejlépe krmit? A mašlovačky a peroutky z husího peří taky nejsou k zahození.

Výchozí Re: Chov hus - vyplatí se ještě vůbec chovat husy doma?

My jsme je spoustu let chovali dříve, ale odstěhovali jsme se a husy musely pod kudlu. Kdybych měl na ně místo, pořídil bych je znovu.
    Canon EOS 1100D

Výchozí Re: Chov hus - vyplatí se ještě vůbec chovat husy doma?

Jak se to vezme. Trvá to dlouho, chce to péči, ale vlastní husa je vlastní husa. To, co se prodává někde v marketech, jsou fakt chudinky.

Neregistrovaný
    Host

Ikonka palce nahoru Re: Chov hus - vyplatí se ještě vůbec chovat husy doma?

Chov čehokoliv doma se finančně nevyplatí. Ale já myslím, že domácí chov není jenom o užitku. Člověk se věnuje svému koníčku, učí se novým věcem, rozvíjí vztah k živým tvorům ... Letos jsem poprvé zkusil chovat husy: začátkem dubna jsem koupil 5 housat, staral jsem se o ně, dokud musela být v teple, později jsem jim vyhradil část zahrady, kde měly trávu a vodu. Celá rodina (je nás 5) si je oblíbila a chodily se ně dívat děti od sousedů, dokud se houser neprojevil jako nebezpečné zvíře. Takže stručně řečeno - kdo má rád husy živé a na pekáči, tak tomu se domácí chov určitě vyplatí (jsou to nenáročná, obdivuhodná a chutná zvířata)!
    Dne 5.11.2012 napsal Václav F.

Ladislav
    Host

Ikonka palce nahoru Re: Chov hus - vyplatí se ještě vůbec chovat husy doma?

Nejlepší je husa domácí ! Žádný odchov ve velkochovu. Jde to potom poznat na mase . Mám doma líheň Puisor a husy se líhnou jako na běžícím pásu.Hlavně potom ta kvalita toho masa.