+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 4 z 4
 1. #1

  Výchozí Sušení slunečnice

  Od zimy mi zbylo pár kg slunečnice. Přemýšlím, jestli bych pár semen neměl zasázet na zahradě. Už jsem to loni dělal a většina vyrostla v nádherné velké rostliny s květy plnými semínek, nicméně problém byl se zpracováním. Pokud se totiž hlavy slunečnic nevyloupou včas, začnou plesnivět, hnít a semena se zničí - ta i sama o sobě obsahují velké množství vlkhosti.

  Bohužel nemám tolik času, abych to všechno zvládl sám (pokud bych těch slunečnic chtěl vysázet řekněme 50). Ideální by bylo, kdybych mohl nějak usušit celé hlavy slunečnic bez ručního vyloupávání semen. Ale jak to udělat? Samy na slunci by asi neuschly (dozrávají na podzim).

  Řešili jste už toto? Za všechny rady budu rád
  Děkuju.

 2. #2

  Výchozí Re: Sušení slunečnice

  Přesně tak - pořádně jsem se neinformoval a zkoušel sušit celé hlavy, skoro všechno bylo na vyhození, teď už poctivě loupu a suším - jiná cesta nelze, celé hlavy snad jedině ve velké sušičce.

 3. #3
  tronik
  Host

  Výchozí Re: Sušení slunečnice

  Slunecnice jsem taky pestoval a taky jsem ta semena rucne vydrbaval z tech kebuli. Jinak to asi nejde, leda ze byste si na to poridil specialni masinu.

  Jeste me napada, ze by hlavy slunecnic sly (relativne rychle a hromadne) susit napr. za peci (pokud ji mate). Ale nezkousel jsem.

 4. #4

  Výchozí Re: Sušení slunečnice

  Já je zrovna zavěšuju na provázek do vzduchu na slunce, to je osvědčená praktika. Ale je třeba k nim dát záclony či něco podobného, aby je ptáci nevyklovali předčasně.

Podobná vlákna

 1. Bílá slunečnice
  Založil Jarabák v sekci Obecná diskuze
  Odpovědi: 6
  Poslední příspěvek: 10. 03. 2013, 19:46
 2. Pročištěná slunečnice
  Založil Kuba v sekci Obecná diskuze
  Odpovědi: 2
  Poslední příspěvek: 21. 09. 2012, 00:39

Štítky pro toto vlákno