Příspěvky 1 až 4 z 4
 1. #1

  Výchozí Za jak dlouho si papoušek zvykne na nové prostředí

  Jak dlouho tak asi průměrně trvá, než si mladý papoušek zvykne na nové prostředí a může se začít s jeho výchovou? Určitě se bude nějakou dobu rozkoukávat, zkoumat klec nebo voliéru a okolí. Kdy se mu začít více věnovat, ochočovat a pak i vzít ven?

 2. #2
  Jája
  Host

  Výchozí Re: Za jak dlouho si papoušek zvykne na nové prostředí

  Může to být dost individuální. Určitě bude nejdřív smutný a možná nebude ani žrát. Po nějaké době se rozkouká, může to trvat i několik dní, pak už je možno na něj mluvit, lákat ho ke mřížím. Na dotyk opatrně, může dotyk přes mříže považovat za narušení svého území. Postupně je možné otvírat dvířka klece a nechat prozkoumávat ruku, pokud vše probíhá v klidu a pohodě, bude za čas možné pustit papouška ven a nechat otevřená dvířka, aby mohl zpátky.

 3. #3

  Výchozí Re: Za jak dlouho si papoušek zvykne na nové prostředí

  Důležité je také to, jestli bude papoušek sám nebo ve voliéře s dalšími papoušky. V tom případě by měl být nejdříve v karanténní kleci postavené vedle voliéry, aby si zvykal nejen na okolí, ale i na ostatní ptactvo - a ono na něj. Určitě nespěchat. Důležité je i volné poletování, ale to až po nějaké době, nejdřív si musí zvyknout.

 4. #4

  Výchozí Re: Za jak dlouho si papoušek zvykne na nové prostředí

  Dejte mu dostatek času. V prvních dnech by se měl rozkoukávat, pak postupně navykat - nejdříve přes mříže, pak možno zkusit ruku, ale pozor, aby to nebral jako narušení teritoria. Zkoušet piškoty a jiné pochoutky, alespoň ze začátku se hodně věnovat, počítat s tím, že to zabere hodně času.

Podobná vlákna

 1. Nové druhy u nás
  Založil Mod v sekci Aktuální události
  Odpovědi: 0
  Poslední příspěvek: 19. 11. 2013, 16:28
 2. Jít studovat životní prostředí nebo ne?
  Založil Vojtěch v sekci Ostatní diskuze
  Odpovědi: 2
  Poslední příspěvek: 12. 04. 2012, 19:40

Štítky pro toto vlákno