Příspěvky 1 až 6 z 6
 1. #1
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Uchovávání slepičích vajíček

  Pěkný den přeji,

  jakým způsobem uchováváte vejce od vašich slepic? Slyšela jsem, že se vajíčka mají uchovávat špičkou dolů, aby se nekazila tak rychle apod. Co je na tom pravdy? Jaký je podle vás nejlepší způsob uchovávání?

 2. #2

  Výchozí Re: Uchovávání slepičích vajíček

  My stavíme vajíčka normálně, špičkou nahoru, uschováváme je v chladničce nebo ve studené komoře v papírových stojanech, protože u nás kolují tak rychle, že se nestihnou zkazit. Ale o těch špičkách jsem to taky četl. Je to prý proto, že u té plošší strany vajíčka je pod skořápkou vzduchová bublina, zabraňující pohybu žloutku.Pokud se vejce skladuje špičkou nahoru, může se bílek smísit se žloutkem a nalepit se na skořápku. vejce se pak rychleji kazí. Ale asi nejdůležitější je při větším množství vajíček evidovat, která jsou nejstarší a ta co nejrychleji spotřebovávat.

 3. #3

  Výchozí Re: Uchovávání slepičích vajíček

  Určitě špičkou dolů - tedy pokud jich máte více a nestačíte je rychle spotřebovat. Taky se pak lépe odděluje žloutek a bílek, žloutek se tolik netrhá.

 4. #4

  Výchozí Re: Uchovávání slepičích vajíček

  V horní části ledničky, špičkou dolů a pokud tam jsou dlouho, občas otočit. Při skladování mimo ledničku se doporučuje potření skořápky sádlem nebo stoprocentním tukem, vydrží déle.

 5. #5
  Jája
  Host

  Výchozí Re: Uchovávání slepičích vajíček

  Jestli se vám podaří sehnat v drogerii přípravek Vajo, tak ten je perfektní. Nálev připravíte podle návodu, vajíčka vydrží až rok. Skladujeme v temné místnosti při nižší teplotě, ale nesmí zmrznou, ideálně kolem 5 stupňů. Nepoužíváme je na vaření, praskají nebo bouchají, ale úplně normálně se z nich peče. ten nálev se dá použít ještě jednou.
  .

Podobná vlákna

 1. Uchovávání vajec
  Založil josef v sekci Ostatní diskuze
  Odpovědi: 1
  Poslední příspěvek: 05. 11. 2014, 00:21

Štítky pro toto vlákno