Příspěvky 1 až 4 z 4
 1. #1

  Výchozí Tvar a materiál misek pro ptáky

  Jaký tvar a materiál misek upřednostňujete? Já mám většinou nerez a kulaté, ale tuhle jsem viděl oválné na výsuvném tácu a taky to nevypadalo špatně. Používám je i na vodu, protože plastová pítka mi ptáci poměrně rychle zruší. Co používáte vy?

 2. #2

  Výchozí Re: Tvar a materiál misek pro ptáky

  Používám většinou kulaté nerezové misky. Jen tam, kde je miska na zemi, dávám keramické, aby ptáci nespadli, když si sednou na okraj. Koupátka mohou být různá, ale u krmících misek se vyhýbám plastu, je moc lehký a taky ho zobáčci dokážou pěkně oštípat. Z hlediska údržby preferuji nerez.

 3. #3

  Výchozí Re: Tvar a materiál misek pro ptáky

  Máme výsuvný nerez tác, ale s kulatými miskami. Když jsme ho kupovali, vypadalo to prakticky, ale je to peklo. Misky ne, ty se čistí dobře, ale tác bychom mohli vyndavat pořád - a leštit. Zkuste vysvětlit papouchovi, že na tác se nedělá a neodhazují zbytky jídla. A když na něm něco zaschne, je to dřina. Hodláme se vráti k původním miskám zavěšeným v kroužku.

 4. #4
  Jája
  Host

  Výchozí Re: Tvar a materiál misek pro ptáky

  Keramika, nebo nerez. Umělá hmota moc nevyhovuje. Keramika je stabilní, nerez se líp udržuje. Výsuvné tácy jsou prima, ale hrozně špatně se udržují, s tím musím souhlasit.
  Naposledy upravil Jája; 12. 04. 2012 v 22:24.

Podobná vlákna

 1. Odpovědi: 3
  Poslední příspěvek: 11. 11. 2015, 21:29
 2. materiál budky
  Založil Neregistrovaný v sekci Budky a krmítka
  Odpovědi: 4
  Poslední příspěvek: 21. 05. 2014, 11:22
 3. Material na stavbu budek
  Založil Jakub Ambrož v sekci Budky a krmítka
  Odpovědi: 2
  Poslední příspěvek: 14. 03. 2013, 13:12

Štítky pro toto vlákno