+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 6 z 6

Výchozí Jak zabránit hnízdění holubů na balkóně?

Sice jsem v sekci chov, nicméně holuby chovat nechci, naopak se jich chci zbavit. Bydlím ve městě a přes léto se u mě na balkóně vždycky pokoušejí hnízdit holubi. Když je neodženu, dřístají tam a ruší mě vrkáním. Existují nějaká jiná řešení tohoto problému, než zasklení balkónu?

Výchozí Re: Jak zabránit hnízdění holubů na balkóně?

Plašit (osobně či cédéčky apod.), zasklít nebo dát síť. Jiné řešení v podstatě není.

Buď tam musíš dát něco, co by je plašilo (třeba ty cdčka, barevné větrníčky, kusy alobalu...atd.) ale chtělo by to je obměňovat. Protože když něco vypadá pořád stejně a je to i na stejných místech, ptáci si na to pak zvyknou a nebojí se. Určitě se vyplatí tam dát něco co ještě neznají.

A pak je tu ještě jedno řešení. Udělat to stejně jako se tomu dělá na velkých fotbalových stadionech. Tam se také dříve řešil problém s ušpiněnými sedačkami od holubů, než někdo přišel na to, že stačí využít proti holubům jejich přirozeného nepřítele. A tak většinu fotbalových stadionů navštěvují sokolníci, kteří zde několikrát do týdne v různou dobu vypouští své svěřence. No a je po problému. U nás ve městě sokolník je. Velký problém bude asi s tím ho sehnat.

Samozřejmě, ta síť musí být dostatečně pevná /silná/ a napnutá, v rovině s vnějšími stěnami a nějak bezpečná i pro jiné ptáky, asi nejlépe s dostatečně malými oky. Nic jiného asi nepřipadá v úvahu. Já ale v tomto případě nedokážu pochopit, jak to že vám vadí právě to vrkání.

Jarmila
    Host

Jediné co opravdu funguje je kvalitní síť, nechali jsme si jí nainstalovat od firmy birdoff.eu. Předtím jsme vyzkoušeli úplně vše a nic nefungovalo dlouhodobě.

Podobná vlákna

1. Hnízdění na balkóně ve městě
    Založil Rick v sekci Budky a krmítka
    Odpovědi: 7
    Poslední příspěvek: 12. 05. 2016, 16:53
  2. Krmítko na balkoně
    Založil Stefi v sekci Přikrmování ptáků
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 30. 12. 2013, 16:07
  3. Jak zabránit hnízdění jiřiček
    Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 3
    Poslední příspěvek: 20. 08. 2013, 15:12
  4. Jak efektivně zabránit odstřelům holubů ve městech?
    Založil stop odstřelům! v sekci Ochrana ptáků
    Odpovědi: 1
    Poslední příspěvek: 01. 07. 2013, 21:58
  5. vajíčka na balkoně
    Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 1
    Poslední příspěvek: 23. 06. 2013, 21:51

Štítky pro toto vlákno