+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 5 z 5
    Neregistrovaný
    Host

Výchozí Nasel jsem male ptacatko

Venku jsem na zemi nasel male ptace, ktere prilis neumi litat. Co s nim? Mam jej tam nechat pres noc, jestli si pro nej neprileti rodice, nebo jej vzit k sobe?

K. T.

Výchozí Re: Nasel jsem male ptacatko

Pokud kolem není ani památky po rodičích ani hnízdě, zkusila bych se na to samé místo podívat ráno a pokud tam ptáček stále bude a nikdo jej nebude krmit, vzala bych jej domů.

Neregistrovaný
    Host

Urcite je nejlepsi nechat ptace tam kde je. Mladata pote co se vyklubou z vajicka netravi cele sve dospivani v hnizde. Opousteji hnizdo v dobe, kdy jeste nejsou zcela oprena a rodice je stale dokrmuji a pecuji o ne. Pokud by jste se sam pokousel ptace vychovat a davat mu potrebnou potravu - to je opravdu složité a vyčerpávající. Pokud s tím nemáte žádné zkušenosti a neznáte nikoho, kdo by se zabýval chovem a odchovem ptáků, není dobré se o to pokoušet. Většina takových pokusů končí pro ptáče tragicky .

pokud je ptace v poradku hybe se je dobre dokrmene skusil bych se na nej podivat z blizka jestli neni zranene jestli ne nechal bych ho tam pres noc jinak bych si ho vzal domu a rano zavolal na zachranou stanici kde se o neho postaraji

Pan Vermouzek radí ptáčata nenosit domů: http://hobby.idnes.cz/co-s-ptacim-ml...y-mazlicci_mce

Podobná vlákna

1. Malé mláďátko, čím vším ho krmit?
    Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 5
    Poslední příspěvek: 14. 07. 2016, 19:09
  2. našla jsem Hrdličku
    Založil Neregistrovaný v sekci Ochrana ptáků
    Odpovědi: 1
    Poslední příspěvek: 31. 08. 2014, 11:51

Štítky pro toto vlákno