+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 6 z 6
 1. #1
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Jak zabránit narážení ptáků do skla

  Zdravím, mám prosklenou verandu a občas do ní narážejí měnší ptáci. Je možné tomu nějak zabránit? Pomáhají tomu např. ty siluety ptáků, které jsou vidět na protihlukových stěnách u silnic a železnice?

 2. #2

  Výchozí Re: Jak zabránit narážení ptáků do skla

  Úplně se tomu asi bohužel zabránit nedá. Chce to vyzkoušet, určitě je vhodné tam něco nalepit. A nebo pověsit aby se to kinklalo. Dost se věsí CéDéčka, ale estetika nic moc A nebo záclony. A nebo balabána třeba výra... oni tedy asi budou útočit na něj, ale aspoň né do skla. .... ale prostě nevím, mi máme záclony - takže je jasně vidět překážka a přesto sem tam nějaký rozbije. Smutné to je. Tak ho alespoň vraťte přírodě - tj. někam zahodit, poslouží jako potrava pro jiné živočichy.

 3. #3

  Výchozí Re: Jak zabránit narážení ptáků do skla

  Je tu pár možností:

  -něco na sklo nalepit (siluety apod., nicméně nemyslím si, že by byly extra moc účinné)
  -dát něco před něj (spíš bych uvažoval nad zavěšením květináčů s kytkami, jejichž květy a listy visí dolů, CD opravdu ne-e)
  -vyměnit sklo za jiné, které neodráží světlo jako zrcadlo (otázka je, jak moc je to proveditelné)

 4. #4
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Re: Jak zabránit narážení ptáků do skla

  Dobry den, existuje nejaky zakon, ktery rika, ze pokud ma budova velke sklenene plochy, tak musi pouzit nejake metody pro zabraneni narazeni ptaku do skel? Pracuji v jedne sklenene kancelarske budove a pod ni casto nalezam mrtve ptaky...

 5. #5
  Neregistrovaný
  Host

  Usmívající se smajlík Re: Jak zabránit narážení ptáků do skla

  No, mě teda napadlo spojit užitečné s užitečný :-) co třeb záclony, dejme tomu, že by byly krátké, co já vím podobné jako http://www.bytovytextil.com/produkty...rsalni-kratke/ Jde o to, vytvořit jednoduchou optickou překážku, takže to poslouží. Myslím, že by to jako překážka za sklem mělo být hodně viditelné. No a navíc částečné stínění. Myslím, že by to mělo efekt, popřípadě nějakou nálepku, ale tak tam už se o nějaké velké designovce bavit nedá :-D Zůza

 6. #6

  Výchozí Re: Jak zabránit narážení ptáků do skla

  Zákon existuje, ale nejsou v něm žádná konkrétní čísla, takže je prakticky k ničemu a rozhodnout může pouze nátlak lidí. Bohužel se ale většině tyhle hnusy líbí a mrtvoly jsou včas uklízeny, takže nikdo nic nevidí.

  Pro řešení je potřeba nejdřív zjistit, zda je problém v průhlednosti skrz skla, nebo odrazu - zrcadlení, nebo případně oboje podle podmínek. V každém případě ty siluety dravců, co se běžně používají, jsou úplně k ničemu. Rozhodně ptáky neplaší, jen nenarazí přímo do nich, ale kousek vedle už ano. Je neuvěřitelné, že tenhle dlouho ověřeně nesmyslný mýtus se stále ještě používá, a to často i s nesmyslnými velikostmi nebo druhy (30 cm "vrána"). Řešení průhlednosti mohou být záclony nebo proužky v dostatečné šířce a hustotě. Zrcadlo (a ostatně i tu i průhlednost) by mohla vyřešit před oknem nějaká hustá síť, mříž, nebo opět zvenku nalepené proužky.

Podobná vlákna

 1. Jak zabránit hnízdění holubů na balkóně?
  Založil Kuba v sekci Obecná diskuze
  Odpovědi: 5
  Poslední příspěvek: 22. 02. 2016, 16:14
 2. Jak zabránit hnízdění jiřiček
  Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
  Odpovědi: 3
  Poslední příspěvek: 20. 08. 2013, 15:12
 3. Jak efektivně zabránit odstřelům holubů ve městech?
  Založil stop odstřelům! v sekci Ochrana ptáků
  Odpovědi: 1
  Poslední příspěvek: 01. 07. 2013, 21:58

Štítky pro toto vlákno