+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 4 z 4
    Jiří
    Host

Výchozí Obsah budky - odstranit nebo nechat?

Na jaře jsem si z kusu kmene udělal takovou pokusnou budku a dokonce se v ní nějací ptáci zabydleli. Otázka je, co s tím vším, co v ní zanechli, teď dělat? Mám to hnízdo a jiný nepořádek vyndat, anebo jim to tam nechat na příště?

Výchozí Re: Obsah budky - odstranit nebo nechat?

Určitě uklidit. Většina lidí si bohužel neuvědomuje, že to není jen budku pověsit, ale i se o ní starat Jak je uvedeno, jde o všelijakou havěť co se v tom ubydlí a vše co je tam naneseno na hnízdo může začít i hnít.

Výchozí Re: Obsah budky - odstranit nebo nechat?

Určitě vyčistit a hned na nic nečekat, protože někdy se v budkách ptáci schovávají v zimě, v takovém případě by možná neuškodilo občas vysypat jejich trus, samozřejmě do té doby než by mohli začít hnízdit. Někdy se u některých druhů píše, že se jim má dát na dno trošku nějakého čistého materiálu pro stimulaci hnízdění, už nevím jak to je, jestli někdo neví víc, ale většinou se obejdou i bez toho a určitě je lepší v tomto případě neudělat nic než udělat něco špatně. Jinak tohle je problém, že lidi se snaží jakoby udělat něco dobrého, ale spíš tím jen škodí, zejména tedy různé budky udělané z odpadků (např. malých plastových kanystrů), nekvalitní, nevhodné rozměry, špatně pověšené, bez další údržby... a jinak i závadné krmení, "uklízení", "zachraňování" atd. fakt někdy je lepší se řídit heslem kdo nic nedělá nic nezkazí.

Podobná vlákna

1. Bukač nebo kvakoš ?
    Založil Lucka P. v sekci Identifikace ptáků
    Odpovědi: 1
    Poslední příspěvek: 17. 02. 2015, 01:58
  2. Našla jsem kosí vejce a chci ho se nechat vyklubat. Co mám dělat?
    Založil Neregistrovaný v sekci Ostatní diskuze
    Odpovědi: 3
    Poslední příspěvek: 07. 04. 2014, 00:32

Štítky pro toto vlákno