+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 4 z 4
 1. #1
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Proč malí ptáci narážejí do skel?

  Pěkný den, proč do skel u silnic, oken apod. narážejí jen malí ptáci - pěvci? Proč ne i větší, např. holubi?

 2. #2

  Výchozí Re: Proč malí ptáci narážejí do skel?

  Tak holubi do nich samozřejmě narážejí také, u té Karlovarské byli už asi minimálně tři holubovití a jinde další. Ale konkrétně u holubů domácích je největší problém ve zkreslování dat, neboť mnoho lidí je prostě ignoruje, nevšímá si jich. I jejich počet není zas tak velký, v Česku řádově asi stovky tisíc, malých pěvců jsou asi desítky až stovky milionů, takže tím je mnohem zvýšena jejich pravděpodobnost. Další je velikost zdánlivé průletové plochy - holub kvůli své velikosti potřebuje větší prostor kolem sebe a vyhne se, ale malý pták si myslí, že tam prolétne. Také může rozhodovat i umístění stěny a její okolní prostředí. Teď jde ještě o to, co myslíte tím malí ptáci, často jsou tam kosi (myslím si, že jejich počet zabitých na silnicích a sklech bude převyšovat i jejich celkový průměrný počet, tj. minimálně několik milionů ročně) a jak už bylo napsáno strakapoudi a krahujci (na asi 100hnp minimálně pět mrtvých).

 3. #3

  Výchozí Re: Proč malí ptáci narážejí do skel?

  Tak dost síla je to na Smíchovském nádraží jak je výstup z metra na autobusy, tam jsou jeden vedle druhého otisky jak tam holubi narážejí do průhledných oken, ale asi to často přežijí.
  Mimochodem ta slavná Karlovarská se stále ještě nezabeztpečila, jen to vyzkoušeli na dvě okna a dál nic. Asi už vyčerpali peníze na plynování holubů, to je tady důležitější...

Podobná vlákna

 1. Proč jsou velcí ptáci plaší
  Založil Kuba v sekci Obecná diskuze
  Odpovědi: 2
  Poslední příspěvek: 04. 03. 2013, 14:20
 2. Proč ptáci zpívají
  Založil Jája v sekci Birdwatching
  Odpovědi: 0
  Poslední příspěvek: 07. 04. 2012, 16:23

Štítky pro toto vlákno