+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 9 z 9

Výchozí Městský birdwatching v zimě

No teda, někdo založil pěkné birdwatchingové fórum v češtině! Tak to už nebudu prudit svojí foto-neschopností na wildlifefotu Rád bych tady začal malým motivačním příspěvkem.

Po šesti týdnech srůstání jsem začal pomalu vylézat z nory a nemůžu se přestat divit, kolik druhů, o které v létě v Praze ani nezavadíte, je všudě vidět. Dlaskové, zvonci i žluny zelené jsou teď k vidění přímo na sídlištích - pokud se vydáte do nějaké oblasti se zahradami a domky, tak je to úplná sklizeň. Během tříhodinové procházky po Satalicích a Kbelích jsem dnes například viděl nejméně pět dlasků, onu zmíněnou žlunu, strakapouda a dokonce hejno konopek, a to všechno v podstatě mezi domy. (Jen ti brkoslavové, kvůli jejichž hlášení na birds.cz jsem si vybral Satalice, tam už nebyli.)

Zkrátka, zima není doba, kdy by měl birdwatcher sedět doma a čekat, až se tažné druhy vrátí do Čech! Jen jsou překvapivě "výnosnější" zcela jiné biotopy než v létě - zatímco mnohá známá letní hnízdiště teď zejí prázdnotou, ve městěch to teď opravdu žije.

Neregistrovaný
    Host

Výchozí Re: Městský birdwatching v zimě

To je fakt. Pote, co napadl snih, kdyz jsem napoledy sel s vystroji ven, se mi pred objektiv dostalo pomerne hodne druhu, kteri se na sidlisti v letnich mesicich tak casto neobjevuji (jsem tez prazak, ziju na kraji mesta).

Ti, kteří mají, nebo mohou mít krmítko za oknem to mají dobré.
    Mě nezbývá, než vyrazit do ulic a za město.
    Klad Příbrami je v celoročním hnízdění kavek. Přijeďte se podívat. ;)
    s úctou
    pan Psax

Smajlík s brýlemi Re: Městský birdwatching v zimě

Citace Původně napsal panK Zobrazit příspěvek
    Na druhou stranu chladné počasí dokáže toulání se venku pořádně znepříjemnit, zejména co se týče omezené výdrže akumulátorů u foťáku. Vidím to tak, že někteří znás (mě nevyjímaje) budou většinu času trávit za oknem a akorát pořizovat krmítkovky
    V zimě lze využít toho, že ptáci jsou ochotni se přiblížit k objektivu blíže než obvykle. A krmítko nemusí být jen za oknem. Po vzoru Ondřeje Prosického jsem si zřídil "lesní ateliér" (viz http://www.naturephoto.cz/otazky/391...parukarky.html ), diky kterému je možné cvakat fotky i bez krmítka v záběru. S teplým oblečením a rukavicemi to lze vydržet
    Do života je třeba rozum nebo provaz.

Citace Původně napsal Kuba Zobrazit příspěvek
    Po vzoru Ondřeje Prosického jsem si zřídil "lesní ateliér"...

Těšíme se na obrázky!
    s úctou
    pan Psax

Citace Původně napsal Tony Zobrazit příspěvek
    Zdejší galerie snese všechno, jen nahrávejte, rádi se podíváme. Díky za registraci.
    No teď jsem si to prohlížel, jsou tam teda i některé naprosto famózní snímky. Každopádně jelikož jsem o víkendu rozbil objektiv, tak vás ještě chvíli ušetřím

Neregistrovaný
    Host

V zime se podle me birdwatching provozuje vubec nejlepe. Kvuli absenci listi na stromech se ptaci nemaji kam schovat, takze staci se porozhlednout kolem sebe a za par minut muzete mit spousty snimku.

Foceni zdar.
    Jakub

Bohužel v zimě je málo světla (a počasí většinou nepřeje), takže fotit lze jen málokdy. :/

Podobná vlákna

1. Cerstva voda v zime - ano/ne ?
    Založil juraskova v sekci Přikrmování ptáků
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 06. 12. 2013, 14:46
  2. Ptačí napajedlo v zimě
    Založil Lenka v sekci Přikrmování ptáků
    Odpovědi: 6
    Poslední příspěvek: 25. 12. 2012, 20:34
  3. Birdwatching
    Založil lucka v sekci Birdwatching
    Odpovědi: 3