+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 7 z 7

Výchozí Opuštěné krmítko

Ahoj, s příchodem zimy jsem umístil na balkon krmítko se slunečnicovýma semínkama a ještě k němu zavěsil lojové koule. Zanedlouho přilétaly sýkorky a zobaly, některé slunečnici, jiné lojovou kouli, kdykoliv jsem přes okno nakoukl, tak v krmítku nějaká byla. Teď je ale najednou už 4. den krmítko netknuté a vůbec netuším proč. Za domem je spousta stromů a ptáky je odtamtud většinou dopoledne slyšet. Nemůže to být i tím, že si sousedka dala na balkon také krmítko? Ona bydlí v přízemí hned naproti stromům, my zase úplně nahoře (7. patro). Docela mě to mrzí, zrovna, když jsem udělal nákup slunečnice a lojových koulí je krmítko opuštěné Lze sýkorky nějakým způsobem přilákat? Přestaly k nám létat z ničeho nic...Na balkoně se poprvé ukázaly koncem podzimu, kam začaly chodit na uskladněné slunečnicové květy a později denně létaly na krmítko...od 5. prosince najednou nic
    Naposledy upravil jurin; 08. 12. 2012 v 16:30. Důvod: Doplnění

Výchozí Re: Opuštěné krmítko

Těžko říci. Pokud v krmítku vždy byl dostatek krmiva, může to být právě tím, že ptáčci si nalezli jiný, bližší zdroj (krmítko sousedky). Zkuste vyvěsit lojové koule tak, aby přesahovaly zábradlí, třeba si krmení znovu všimnou.

Děkuji Vám za radu, hned zítra to vyzkouším Doufám, že se opět vrátí.

Myslím, že pokud se i samotné krmítko umístí na zábradlí, aby bylo vidět zezdola, nic se tím určitě nezkazí.

Tak jsem zavěsil lojovou kouli u na zábradlí, aby byla lépe vidět a čekal jsem. Až dnes se opět sýkorky vrátily Krmítko samotné není moc velké, tak jsem jen koukal, když se tam slétlo 5 sýkorek najednou

No vidíte. A když jim tam vyvěsíte nějakou "specialitu", kterou v krmítku sousedky nenajdou (kůži s lojem/kousky masa), určitě jich do krmítka přiletí více.

Neregistrovaný
    Host

ptaci se snazi letat tam, kde je to pro ne nejkratsi. pokud muzou letat ke druhemu zdroji, ktery je ale dal a jeste treba vysoko (kde existuje riziko - byt minimalni - ze je ulovi dravec), vyberou si blizsi (bezpecnejsi) zdroj potravy...

Podobná vlákna

1. Opuštěné hnízdo v budce?
    Založil Stanik v sekci Budky a krmítka
    Odpovědi: 6
    Poslední příspěvek: 14. 06. 2014, 15:15
  2. Krmítko pro ptáčky
    Založil Radka C. v sekci Přikrmování ptáků
    Odpovědi: 1
    Poslední příspěvek: 23. 09. 2013, 14:49
  3. opustené hniezdo
    Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 3