+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 5 z 5
 1. #1
  Nováček
  Příspěvky
  44
  Články na blogu
  2
  Jméno
  Kristýna B.

  Výchozí Jak vidět ale nebýt viděn

  Když se procházím po lese, nemám moc štěstí na ptáky. Ten sníh pod nohama pořád pekelně chroupe I když se snažím chodit nenápadně a pomalu, téměř vždy vidím jen ptáky letící ode mě. Až teda na menší ptáky jako jsou sýkorky apod., které se mě nebojí a nechají mě přijít i na pár metrů k nim. Zrovna dneska jsem občas vyplašila ptáky sedící na zemí - sojky, straky atd. - všimly si mě až když jsem k nim přišla. Opeřenci na stromech mě vždy zmerčili mnohem rychleji, takže sice jsem zahlédla i párek strakapoudu, ale hned byli fuč :/

  Jak to děláte vy, když se snažíte něco vyfotit? V létě je možné se v lese schovávat a vyčkávat, bohužel v zimě to nepřipadá v úvahu....

 2. #2

  Výchozí Re: Jak vidět ale nebýt viděn

  Tak zaprvé, v zimě to v úvahu připadá Jinak je to torchu pokrytecké, chtít vidět přírodu, ale hlavně se nás u toho ta příroda nedotkne, nedejbože třeba zimou, ne? Rozhodně spousta lidí, kteří pozorují/fotografují z úkrytů to dělají i v zimě. Jsou i tací, co navlíknou neopren nebo rybářské kalhotky a jdou se někde vodit bahnem nebo rybníkem, i když kolem mrzne.

  Já sám mám ale radši volné procházení krajinou - přijde mi to jako mnohem větší zábava. To je ale aktivita, která vyžaduje hlavně pozoronost a pohotovost. Je potřeba si ptáků všimnout na velkou vzdálenost. Popravdě řečeno "les" jako takový není moc vhodný, protože v něm není daleko vidět - zajímavější jsou okraje lesa, mýtiny, průseky a volnější krajina s křovím, kde je šance na spatření ptáků mnohem větší. Ale i v tom lese lze vidět spoustu věcí, například ty strakapoudy - jen je potřeba poslouchat a všímat si. Navíc strakapoudi se dají docela snadno pronásledovat, často přeletí jen o kousek a když už víte, kde jsou, tak se dají najít na větší vzdálenost, která jim vyhovuje. Nemluvě o tom, že v zimě jsou ve městských parcích strakapoudi tak krotcí, že vám klidně budou házet kusy dřeva na hlavu )

 3. #3
  Nováček
  Příspěvky
  44
  Články na blogu
  2
  Jméno
  Kristýna B.

  Výchozí Re: Jak vidět ale nebýt viděn

  Citace Původně napsal Jan Ebr Zobrazit příspěvek
  Tak zaprvé, v zimě to v úvahu připadá Jinak je to torchu pokrytecké, chtít vidět přírodu, ale hlavně se nás u toho ta příroda nedotkne, nedejbože třeba zimou, ne?
  Kdyby zima byla jenom nepříjemná, tak to vůbec nezmiňuju. Jenomže zhruba po hodině procházení už necítím prsty na rukou a nemůžu pořádně cvakat foťákem.

  Citace Původně napsal Jan Ebr Zobrazit příspěvek
  Je potřeba si ptáků všimnout na velkou vzdálenost.
  No a v tom je právě problém. Navíc mám ověřeno, že když jdu k lesu po louce, tak mě právě vidí líp než v tom lese a ani nestačím zaostřit na focený objekt.

  Citace Původně napsal Jan Ebr Zobrazit příspěvek
  Nemluvě o tom, že v zimě jsou ve městských parcích strakapoudi tak krotcí, že vám klidně budou házet kusy dřeva na hlavu )
  To je možné, dík za tip.

 4. #4
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Re: Jak vidět ale nebýt viděn

  Je treba se pohybovat opatrne (pomalu, zadne prudke pohyby) a hlavne se koukat. Neni divu, ze kdyz nedavate prilis pozor na to, co je pred vami, tak ptaci odleti.

  Jakub

 5. #5

  Výchozí Re: Jak vidět ale nebýt viděn

  No ten první problém ma docela znamé řešení, jmenuje se to rukavice To ostatní přijde s cvikem. Když jsem před rokem začal cíleně sledovat ptáky v ČR, viděl jsem většinou tak kosa a sýkorku. Dneska při každé vycházce vídám hormadu dalších druhů, protože jsem se naučil si jich všímat.

Podobná vlákna

 1. Kde se dá vidět dudek?
  Založil Radis v sekci Birdwatching
  Odpovědi: 2
  Poslední příspěvek: 17. 07. 2014, 11:11

Štítky pro toto vlákno