+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 5 z 5
    Nováček
    Články na blogu
    2
    Jméno
    Kristýna B.

Výchozí Jak vidět ale nebýt viděn

Když se procházím po lese, nemám moc štěstí na ptáky. Ten sníh pod nohama pořád pekelně chroupe I když se snažím chodit nenápadně a pomalu, téměř vždy vidím jen ptáky letící ode mě. Až teda na menší ptáky jako jsou sýkorky apod., které se mě nebojí a nechají mě přijít i na pár metrů k nim. Zrovna dneska jsem občas vyplašila ptáky sedící na zemí - sojky, straky atd. - všimly si mě až když jsem k nim přišla. Opeřenci na stromech mě vždy zmerčili mnohem rychleji, takže sice jsem zahlédla i párek strakapoudu, ale hned byli fuč :/

Jak to děláte vy, když se snažíte něco vyfotit? V létě je možné se v lese schovávat a vyčkávat, bohužel v zimě to nepřipadá v úvahu....

Výchozí Re: Jak vidět ale nebýt viděn

Tak zaprvé, v zimě to v úvahu připadá Jinak je to torchu pokrytecké, chtít vidět přírodu, ale hlavně se nás u toho ta příroda nedotkne, nedejbože třeba zimou, ne? Rozhodně spousta lidí, kteří pozorují/fotografují z úkrytů to dělají i v zimě. Jsou i tací, co navlíknou neopren nebo rybářské kalhotky a jdou se někde vodit bahnem nebo rybníkem, i když kolem mrzne.

Já sám mám ale radši volné procházení krajinou - přijde mi to jako mnohem větší zábava. To je ale aktivita, která vyžaduje hlavně pozoronost a pohotovost. Je potřeba si ptáků všimnout na velkou vzdálenost. Popravdě řečeno "les" jako takový není moc vhodný, protože v něm není daleko vidět - zajímavější jsou okraje lesa, mýtiny, průseky a volnější krajina s křovím, kde je šance na spatření ptáků mnohem větší. Ale i v tom lese lze vidět spoustu věcí, například ty strakapoudy - jen je potřeba poslouchat a všímat si. Navíc strakapoudi se dají docela snadno pronásledovat, často přeletí jen o kousek a když už víte, kde jsou, tak se dají najít na větší vzdálenost, která jim vyhovuje. Nemluvě o tom, že v zimě jsou ve městských parcích strakapoudi tak krotcí, že vám klidně budou házet kusy dřeva na hlavu )

Nováček
    Články na blogu
    2
    Jméno
    Kristýna B.

Citace Původně napsal Jan Ebr Zobrazit příspěvek
    Tak zaprvé, v zimě to v úvahu připadá Jinak je to torchu pokrytecké, chtít vidět přírodu, ale hlavně se nás u toho ta příroda nedotkne, nedejbože třeba zimou, ne?
    Kdyby zima byla jenom nepříjemná, tak to vůbec nezmiňuju. Jenomže zhruba po hodině procházení už necítím prsty na rukou a nemůžu pořádně cvakat foťákem.

Je potřeba si ptáků všimnout na velkou vzdálenost.
    No a v tom je právě problém. Navíc mám ověřeno, že když jdu k lesu po louce, tak mě právě vidí líp než v tom lese a ani nestačím zaostřit na focený objekt.

Nemluvě o tom, že v zimě jsou ve městských parcích strakapoudi tak krotcí, že vám klidně budou házet kusy dřeva na hlavu )
    To je možné, dík za tip.

Neregistrovaný
    Host

Je treba se pohybovat opatrne (pomalu, zadne prudke pohyby) a hlavne se koukat. Neni divu, ze kdyz nedavate prilis pozor na to, co je pred vami, tak ptaci odleti.

Jakub

No ten první problém ma docela znamé řešení, jmenuje se to rukavice To ostatní přijde s cvikem. Když jsem před rokem začal cíleně sledovat ptáky v ČR, viděl jsem většinou tak kosa a sýkorku. Dneska při každé vycházce vídám hormadu dalších druhů, protože jsem se naučil si jich všímat.

Podobná vlákna

1. Kde se dá vidět dudek?
    Založil Radis v sekci Birdwatching
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 17. 07. 2014, 11:11

Štítky pro toto vlákno