+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 8 z 8

Smějící se smajlík Zimní sčítání ptáků 2013

Přátelé, Zimní sčítání vodních ptáků již tento víkend! Některé lokality jsou stále ještě nepokryté pozorovateli.
    http://scitanistc.webnode.cz

V odkazu najdete veškeré potřebné informace - kde, kdy, jak a co.

Já přirozeně plánuji obejít rybníky v Příbrami a možná se dostat i na rybníky Dobříšské, ale pochybuji, že to stihnu.
    Kdo se ještě zapojí?
    Naposledy upravil Psax; 10. 01. 2013 v 10:32.
    s úctou
    pan Psax

Nováček
    Články na blogu
    2
    Jméno
    Kristýna B.

Výchozí Re: Zimní sčítání ptáků 2013

Mohla bych se podívat k nejbližšímu rybníku - za předpokladu dobrého počasí, ale zkušenosti s tím nemám, asi se budu muset mrknout do atlasu. Co dělat, když lokalitě není přidělen kód?

Každá lokalita je dobrá. I nezanesená do mapy.
    "Uvítáme nové zájemce o projekt Sčítání vodních ptáků ve středních Čechách, kteří by obsadily nesčítané lokality. Pokud nenaleznete "Vaší" lokalitu v přehledu sčítaných lokalit, znamená to, že daná lokalita nebyla ještě nikdy sčítána. I takovou lokalitu lze sčítat. Sčítaný úsek se nemusí nutně vždy nacházet na území Středočeského kraje, měl by však přirozeným způsobem na tento region navazovat."

A co dělat, když lokalita nemá kód?
    Dotázat se zde:scitani.stc@email.cz ;)
    Předpokládám, že kód pak bude přidělen..
    s úctou
    pan Psax

Každé oko dobré. :)
    Na víkend bohužel jedu na Šumavu, dnes jsem jsem jen po práci oběhl jeden rybník u Dobříše, ale vlastně až skoro z večera, je to nějak "na prd". (pozn. pozorován pár labutí a dva páry kachen, hlásit to díky té hodině asi ani nebudu)

Snad nám to vyjde.
    s úctou
    pan Psax

Yang
    Host

Co mi nejde trochu do hlavy je, proc sleduji vodni plochy jen ve stredoceskem kraji - data z ostatnich oblasti urcite nejsou nezajimava...

Protože jde o web zabývající se sčítáním vodních ptáků "ve Středních Čechách a v Praze od zimy 2003/2004. Navazuje na sčítání na Vltavě a Labi ve třech zimních měsících (probíhající každoročně od zimní sezóny 1995/96) a na podobnou akci, která probíhala od druhé poloviny 70. do začátku 80. let minulého století."

O právě uplynulém víkendu se ale na území celé České republiky konalo mezinárodní sčítání vodního ptactva jehož koordinátorem je Katedra zoologie PřFUK v Praze.

s úctou
    pan Psax

Nakonec jsem na to měl část soboty, takže příbramské rybníky jsem obešel. Zpestřením byl mlynařík (viz galerie), ale jinak samá kachna.. .)
    s úctou
    pan Psax

Podobná vlákna

1. Odpovědi: 4
    Poslední příspěvek: 11. 02. 2014, 11:57
  2. Sčítání vodních ptáků končí tento víkend!
    Založil Psax v sekci Aktuální události
    Odpovědi: 0
    Poslední příspěvek: 22. 03. 2013, 22:08
  3. Zimní stěhování ptáků do ČR
    Založil jansuk v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 17. 10. 2012, 14:50

Štítky pro toto vlákno