+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 3 z 3
    Juraj
    Host

Výchozí Prečo niektorí vtáky nejdú do krmítka? Sú snáď hlúpejší ako sýkorky?

Dobrý deň prajem, čas od času pozorujem, že pár metrov od môjho krmítka mi poskakujú druhy ako kôrovník, pinka a ďalšie. Do krmítka sa im však nechce, vždy odletí preč. A pritom je krmítko vždy obsadené sýkorkami, ktoré tam neustále lietajú. Nechápem to. Môžete mi prosím vysvetliť tento jav.

Výchozí Re: Prečo niektorí vtáky nejdú do krmítka? Sú snáď hlúpejší ako sýkorky?

Co dáváte do krmítka? Těm druhům nejspíš stačí jejich přirozené zdroje. Kôrovník = šoupálek chce nějaký hmyz, pinka = pěnkava zas podle vlastního pozorování sbírá potravu především na zemi, tak jí tam něco můžete vysypat (oni to většinou zařídí jiní ptáci na krmítku), možná něco zkusit dát přímo na větev stromu (ale to zas nejspíš vyfouknou jiní ptáci). F. coelebs jsem snad nikdy neviděl na krmítku (jen na zemi pod ním), ale f. montifringilla ano - nahoře i dole.

Juraj
    Host

Výchozí Re: Prečo niektorí vtáky nejdú do krmítka? Sú snáď hlúpejší ako sýkorky?

Tak ďakujem za odpovede, skúsim radu ktorú zmienil bimetal.

V krmítku mám tiež slnečnicu, tak snáď sa u mňa ten "šoupálek" nakoniec objaví.

Podobná vlákna

1. Budka pro ptáky (sýkorky)
    Založil Neregistrovaný v sekci Budky a krmítka
    Odpovědi: 31
    Poslední příspěvek: 11. 03. 2014, 18:26
  2. Ako vyrobiť búdku pre vtáky
    Založil Zuzana v sekci Budky a krmítka
    Odpovědi: 0
    Poslední příspěvek: 25. 12. 2013, 14:37
  3. Ořechy pro sýkorky
    Založil Kris v sekci Přikrmování ptáků
    Odpovědi: 7
    Poslední příspěvek: 16. 12. 2013, 22:42
  4. Vtáky hniezdiace viackrát za rok
    Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 0
    Poslední příspěvek: 30. 05. 2013, 08:23
  5. Prečo si vtáky nestavia strechu nad hniezdami?
    Založil Vici v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 1
    Poslední příspěvek: 16. 04. 2013, 13:21

Štítky pro toto vlákno