+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 15 z 15
 1. #1
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  Ahoj, mam mozna trochu divnou otazku, ale je mozne ochocit ptaky jako treba mala kuratka? Kdyz se objevim u naseho kurniku, tak se ke me rozbehnou... vsimla jsem si, ze i holubi (divoci, ne chovani) se ke mě dokazou priblizit docela blizko, kdyz je krmim... co ptaci/ptacata na hnizde - dokazali by si zvyknout na lidskou pritomnost?

 2. #2

  Výchozí Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  Citace Původně napsal Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
  co ptaci/ptacata na hnizde - dokazali by si zvyknout na lidskou pritomnost?
  O tom nanejvýš pochybuji (když najdeme zraněného ptáka a staráme se o něj, po čase si na nás zvykne, nicméně otázka je, jestli je to vůbec dobře - proto by se uzdravení ptáci vždy měli co nejdříve vypustit do přírody). Ptáci jsou plaší a jakákoliv přítomnost u hnízda by byla maximálně rušivá.

 3. #3

  Výchozí Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  No jednak to u nás zakazuje zákon (mimo domácí druhy), ale i kdby ne, tak oni to většinou dělají jen pro žrádlo, pokud by mohli tak by hned uletěli, maximálně by se vrátili jen nažrat a pryč, od rodičů přece taky po čase odletí.

 4. #4
  J.B.
  Host

  Výchozí Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  Moje stará 90-letá teta si "ochočila" kosa, který k ní přilétal na dvorek na zavolání.
  Před pár dny jsem byl v Modřanských tůních a přidal se ke mně krkavec. Chodil okolo mne a udržoval si odstup asi 2m :-)
  Je mnoho lidí, co jim ptáci na zahradě sedají na ruce.
  Když s manželkou sedíme na zahradě u kafe, tak kosové a drozdi nám běhají o pod křesílkama.
  A to je nekrmíme.

 5. #5

  Výchozí Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  Jestli to fakt byl krkavec, tak to musel být určitě z chovu. Takhle k člověku jdou snad jen kavky, a to opět pokud má žrádlo. Mnoho volně žijících ptáků jde i k neznámému člověku pro žrádlo, ale pokud nechtějí, jdou zas pryč. Naopak i chované druhy utečou a třeba se vrací jen na blízko.

 6. #6
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  A jaké ptáky bych si mohl ochočit a bylo by to legální?!?

 7. #7

 8. #8
  sofie faltynová
  Host

  Smějící se smajlík Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  Ahoj no,víš já jsem si ochocila už nevím co ale musis mít prostor na to abys ho mohla vy.pouštět v pokoji já si ho vypustim a pak zase zavřu

 9. #9
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  Mám ochočenou sýkorku, před časem jsem v bouřce našel na zemi mládě, které ještě nemohlo moc lítat (přes noc by ho chytla místní kočka). Lítá volně v kanclu, sedá na hlavu, ruce, rozhazuje sponky, občas si vyletí otevřeným oknem ven nebo dveřmi do tovární haly, pak se zase vrátí. V zajetí tedy není...

 10. #10

  Výchozí Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  To možná ne, ale nevím jak byste to dokazoval inspekci.
  Ještě je tady také § 5 odst. (8) "... změn chování, které by následně znemožnily jeho návrat do přírody a jeho zapojení do volně žijící populace."

 11. #11
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  Jistě, je to zásah do přírody, protože firemní kočka se tu noc musela obejít bez svačiny a rovněž jsme společně brutálním způsobem (sežráním zaživa) zabili zatím cca 1000 moučných červů, dalších několik much bylo rovněž umučeno přímo za letu. Kromě toho je na světě o jednoho ptáka více proti původnímu plánu. Tu komisi, vážně se zabývající jedním ptáčkem, bych stejně chtěl vidět... Minulou noc stejně celou strávil venku.

 12. #12
  Neregistrovaný
  Host

  Smajlík s brýlemi Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  dobrá odpověď, moc Vám tu sýkorku závidím, já si zamilovala holuby, tu špínu popelnicovou, bydlím v podkroví a mám na téměř na dosah a občas se nějakého zeptám, zda-li by nechtěl aspoň přespat, když venku prší, ale oni se jen krčí, nafukují peří a jsou kouzelní...

 13. #13
  Neregistrovaný
  Host

  Usmívající se smajlík Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  Mam doma papouska jeho druh se naziva agapornis je to holcicka dostali sme ji v obchode kdyz byla mala ale novorozene ptace to nebylo.Je bazliva(boji se)nikdy sem ji nedala jist z ruky ani nic takoveho ani sem ji nehladila je mozne ji ochocit aby mi treba sedela na ruce nebo neco takoveho?

 14. #14
  Neregistrovaný
  Host

  Ikonka otazníku Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  Chtěla bych si ochočit holuba. Myslíte že bude stačit když ho budu krmit?

 15. #15

  Výchozí Re: Je mozne ochocit si volne zijici ptaky?

  Holubi nejsou špína. Špína je jen pod nimi. Oni sami jsou velmi čistotní, jako i ostatní ptáci. Daleko větší smradlavá špína jsou třeba domácí psi, které si ale lidi klidně nechaji lézt do postele a olizovat od nich ksicht.
  Krmením ho naučíte maximálně tak že se bude vracet a přijde blíž, ale domácí mazlíček se z něj mávnutím proutku nestane. Volné krmení má ale tu nevýhodu, že se jich tam bude slétat čím dál víc a lidi v okolí zmasírovaní antiholubí propagandou začnou nadávat. To máte větší šanci někde v centru města, kde je jich hodně a lidi je tam krmí, že se mezi nimi zejména v zimě najdou nějací, kteří přiletí až na ruku a vzácně nějakému nevadí i dotyk.
  Možná by do nějaké míry trošku šel ochočit při častějším kontaktu jako mládě na hnízdě, ale rozhodně ne ho sebrat, navíc se musí krmit předtrávenou potravou. Stejně je to ale celé nesmysl. Pokud někdo chce chovat holuby, tak ať si rovnou pořídí nějaké od chovatele, kteří jsou už vyšlechtění a zvyknutí na kontakt s člověkem. Samozřejmě k tomu musí mít voliéru, ale to není problém ani na balkoně, tedy pokud není problém s okolními lidmi.

Podobná vlákna

 1. Jak ochočit mladě holuba
  Založil David v sekci Obecná diskuze
  Odpovědi: 1
  Poslední příspěvek: 17. 06. 2014, 22:38
 2. Müsli sušenky - je možné tím krmit ptáky?
  Založil Neregistrovaný v sekci Přikrmování ptáků
  Odpovědi: 2
  Poslední příspěvek: 22. 12. 2012, 00:27
 3. Odpovědi: 8
  Poslední příspěvek: 13. 12. 2012, 14:11
 4. je možné krmit ptáky praženými ořechy?
  Založil vojta v sekci Přikrmování ptáků
  Odpovědi: 3
  Poslední příspěvek: 27. 11. 2012, 15:44

Štítky pro toto vlákno