+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 4 z 4

Vlákno: Tah hus?

 1. #1
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Tah hus?

  Dobrý den, dnes jsem pozoroval tah ptáků (zřejmě husy), ale letěly ze SV na JZ. Kam letěli? Neměli by v březnu letět spíše opačným směrem?
  Nebo se jednalo o jiné ptáky? Bylo jich kolem 100 a dělali velký "rámus".

 2. #2
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Re: Tah hus?

  Vážený pane, podle Vašeho popisu, nelze přesně určit o jaké ptáky se jedná, dej tomu, že se jedná o husy, převážná část naší husí populace táhne do zimovišť na jih Španělska a nebo Tunisu atd. V zimním období, můžeme sledovat společná hejna tří druhů hus, ze severu- Skandinávie, když pomineme vzácnější husu malou a krátkozobou, tak husu velkou, polní a běločelou, ty se potulují krajinou, na noc přilétnou na otevřenou vodní hladinu a brzy ráno vyráží na rozlety do polí za potravou, když už se napasou, tak odletí se zase napít, popřípadě si odpočinou, v osídlené krajině, to je naopak, když jsou vyrušené, tak letí z místa na místo, husy jsou hodně plaché a taky hodně inteligentní, tak proto neletí přesně na sever a jih a opačně.
  M Stehlík

 3. #3

  Výchozí Re: Tah hus?

  Tak já bych jen připomněl, že za husy jsou často zaměňováni jeřábi popelaví, a to včetně jejich podobných zvuků. V listopadu u nás protahovali na sever/o/západ, tak proč ne teď takhle, ale bylo by zvláštní, že by to nikdo jiný nezaznamenal. Husy to samozřejmě mohly být, jak už bylo napsáno, které jen přeletovaly.

 4. #4
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Re: Tah hus?

  dobry den ,dnes 13.11 .13 jsem pozoroval v oblasti stareho mesta pod sneznikem letici kliny cca 50 ks ptaku ,leteli na sz podotykam ze v blizkosti hranice v polsku lezi velka jezera otmuchow,dale,kazdorocne sleduji tah cca 100 -200 ks ptaku,kteri leti ve formaci asymetrickeho v ,vzdy po stejne trati presne nad domem z j na s. Leti na jezera? a od kud?.je mozne ze se naviguji dle toku reky moravy napr z novych mlynu az nad pramen reky moravy na kralickem snezniku a dale pak do polska po toku polske moravy na jezera otmuchow?
  Dekuji za vysvetleni Jan Varner Kuncice