+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 4 z 4

Vlákno: Tah hus?

Neregistrovaný
    Host

Výchozí Tah hus?

Dobrý den, dnes jsem pozoroval tah ptáků (zřejmě husy), ale letěly ze SV na JZ. Kam letěli? Neměli by v březnu letět spíše opačným směrem?
    Nebo se jednalo o jiné ptáky? Bylo jich kolem 100 a dělali velký "rámus".

Neregistrovaný
    Host

Výchozí Re: Tah hus?

Vážený pane, podle Vašeho popisu, nelze přesně určit o jaké ptáky se jedná, dej tomu, že se jedná o husy, převážná část naší husí populace táhne do zimovišť na jih Španělska a nebo Tunisu atd. V zimním období, můžeme sledovat společná hejna tří druhů hus, ze severu- Skandinávie, když pomineme vzácnější husu malou a krátkozobou, tak husu velkou, polní a běločelou, ty se potulují krajinou, na noc přilétnou na otevřenou vodní hladinu a brzy ráno vyráží na rozlety do polí za potravou, když už se napasou, tak odletí se zase napít, popřípadě si odpočinou, v osídlené krajině, to je naopak, když jsou vyrušené, tak letí z místa na místo, husy jsou hodně plaché a taky hodně inteligentní, tak proto neletí přesně na sever a jih a opačně.
    M Stehlík

Tak já bych jen připomněl, že za husy jsou často zaměňováni jeřábi popelaví, a to včetně jejich podobných zvuků. V listopadu u nás protahovali na sever/o/západ, tak proč ne teď takhle, ale bylo by zvláštní, že by to nikdo jiný nezaznamenal. Husy to samozřejmě mohly být, jak už bylo napsáno, které jen přeletovaly.

Neregistrovaný
    Host

dobry den ,dnes 13.11 .13 jsem pozoroval v oblasti stareho mesta pod sneznikem letici kliny cca 50 ks ptaku ,leteli na sz podotykam ze v blizkosti hranice v polsku lezi velka jezera otmuchow,dale,kazdorocne sleduji tah cca 100 -200 ks ptaku,kteri leti ve formaci asymetrickeho v ,vzdy po stejne trati presne nad domem z j na s. Leti na jezera? a od kud?.je mozne ze se naviguji dle toku reky moravy napr z novych mlynu az nad pramen reky moravy na kralickem snezniku a dale pak do polska po toku polske moravy na jezera otmuchow?
    Dekuji za vysvetleni Jan Varner Kuncice