Příspěvky 1 až 4 z 4
 1. #1
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Papousek, ktery vyletne z okna ven

  Dobdry den, mam dotaz. Je pravda, ze kdyz mi ulitne papousek oknem, neprezije venku? Co se pak da delat, aby se vratil zpet? Zatim se mi to nastesti nestalo, ale chci byt pripraveny na vsechno. Dekuji za reakce.

 2. #2

  Výchozí Re: Papousek, ktery vyletne z okna ven

  Pokud uletěl na vaši zahradu, nebo se zdržuje ještě venku někde v blízkosti vás, můžete jej postříkat vodou ze zahradní hadice tak, aby byl mokrý a nemohl vzlétnout a nechal se chytit. Zaručit ale úspěch samozřejmě nelze. Nejlepší prevence před úletem papouška je včas zabezpečit okno, kde se papoušek zdržuje, drátěným pletivem s oky podle velikosti druhu papouška.

 3. #3

  Výchozí Re: Papousek, ktery vyletne z okna ven

  Tak určitě záleží na počasí, jaké zrovna venku panuje. V zimě pochopitelně moc velkou šanci na přežití mít nebude. Nemusí přežít velký teplotní skok a také díky svému pestrému zbarvení se stává snadným terčem pro predátory.

  Je jen pár možností jak ho nalákat zpět. Uletěl-li ven před dům a zdržuje se stále v jeho blízkosti, není-li naučený na jméno a neposlouchá určitě zkuste vynést ven jeho klec (nebo ji dát k oknu, tak aby byla zvenčí vidět) a nasypat tam co nejvíce potravy. Naplňte vrchovatě misku a poházejte zrní i po dně klece aby papoušek viděl, že se tam nachází hodně potravy. Je nutné misku dát co nejdále od vchodu, to stejné platí o posypání dna zrním. Toto by nám mohlo poskytnout dostatek času, klec zavřít včas. Papoušek si totiž po nějakém čase uvědomí, že nemá kde by se najedl a tak by se mohl navrátit.

  Další možností (je-li papoušek ochočený), nalákat ho k nám tím, že ho budeme k sobě volat jménem. Vždy je ale dobré mít u sebe také jídlo, které mu budeme po troškách dávat když přiletí. Našemu známému uletěl papoušek (alexandr velký), měl ho dobře ohočeného, ale i tak bylo zvířátko v neznámém prostředí ve stresu. Známému se ale podařilo ho asi po půlhodinovém přemlouvání nalákat k sobě. Papoušek si mu sedl na rameno a známý mu dal slunečnicové semínko. Papoušek ho hned snědl a už neuletěl. Známý si ho potom na rameni odnesl asi půl kilometru až domů.

  A pak samozřejmě to co napsali členové výše

 4. #4
  Neregistrovaný
  Host

  Výchozí Re: Papousek, ktery vyletne z okna ven

  Mé babicce uletela andulka a muzu se zeptat jak ji nalakat zpet ale nikdo ji nevidil a uz je pryc tak den.

Podobná vlákna

 1. Papoušek
  Založil fanous1969 v sekci Identifikace ptáků
  Odpovědi: 2
  Poslední příspěvek: 06. 07. 2013, 08:56

Štítky pro toto vlákno