+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 5 z 5
    Neregistrovaný
    Host

Výchozí Strakapoud mi dělá díry do ovocných stromů

Dobrý den, prosím poraďte. Od jara pozoruji strakapouda, kterak létá ze stromu na strom v mém sadě a klove do nich malé díry. Dělá to už několikátý měsíc. Jak ho odehnat bez použití násilí?

Vřelé díky
    Miroslav

Nováček Avatar uživatele Eva Struhárová St
    Jméno
    Eva Struhárová

Výchozí Re: Strakapoud mi dělá díry do ovocných stromů

Naopak, buď rád, že ti léčí stromy. Odstraňuje z nich hmyz.

Neregistrovaný
    Host

Žádný hmyz jsem tam neviděl. To si mám nechat všechny plodné stromy zničit?

Miroslav

Můžete nějak popsat, co vás vede k přesvědčení, že ty stromy ničí? Strakapoud velký je v našich lesích a sadech dost běžný pták a nezdá se, že by za ím zůstavala spálená země. Pokud klove malé díry, tak jde skutečně po nějaké potravě (pokud by kloval jednu velkou díru, tak vytváří hnízdní dutinu, ale to by bylo v živých stromech dost neobvyklé) - i když ten hmyz nevidíte, on tam klidně může být.

Moje pozorování. Strakapoudi si na jaro "testují" stromy kde by se dala vytesat hnízdní dutina,na stromech lze nalést začátky otvoru hnízdních dutin a dotesaná může být třeba trochu výš čí níž./Nevím jaký hmyz je ve ZDRAVËM ovocném dřevě./Strakapouda jsem viděl potravu hledat jen v kůře a pod ní,a nebo tesal za potravou do odumřelého dřeva.
    Viděl jsem desítky a desítky strakapoudích dutin, a aby některá nebyla v živém/neříkám ve zdravém/ stromě bylo velmi neobvyklé.