+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 9 z 9

Výchozí Co je to za ptáka?

Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: SAM_1729.jpg 
Zobrazení:	133 
Velikost: 78.7 KB 
ID: 1053Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: SAM_1731.jpg 
Zobrazení:	127 
Velikost: 123.5 KB 
ID: 1054Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: SAM_1732.jpg 
Zobrazení:	129 
Velikost: 136.1 KB 
ID: 1055Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: SAM_1734.jpg 
Zobrazení:	123 
Velikost: 115.2 KB 
ID: 1056Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: SAM_1735.jpg 
Zobrazení:	130 
Velikost: 116.1 KB 
ID: 1057Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: SAM_1737.jpg 
Zobrazení:	127 
Velikost: 98.1 KB 
ID: 1058
    Dobrý den, našli jsme dnes na půdě tohoto ptáka, byl tam už asi nějakou dobu, je zesláblý. Moc by nám pomohlo vědět alespoň co je zač případně i co s ním, co může jíst, možná jak ho k tomu popíchnout, vypadá vyplašeně..

Děkuji předem za pomoc.

Výchozí Re: Co je to za ptáka?

Rorýs obecný. Živí se hmyzem, který loví za rychlého, hbitého letu (jde o ptáky, kteří v letu i spí). Pokud nelétá, tak to s ním bude asi dost špatné.

Moc špatné to s ním tedy asi nebude. Zkusili jsme ho pustit venku jestli bude létat. Ze začátku na to příliš nevypadal, pořád se jen snažil hlavou zavrtat do země. Když jsme ho posadili do výšky, nic se nezměnilo pořád vrtal do země (zídky) hlavou. Nakonec upadl a v pádu se teprve rozhodl, že by mohl zkusit létat a normálně letěl. Jedno pěkné štěstí v neštěstí
    Párkrát zakroužil a je fuč, snad bude v pořádku, asi byl jen vyplašený.
    Děkuji za rady, nakonec si vlastně poradil sám, při nejmenším jsem alespoň o něco chytřejší.

Nejspíš za to mohlo původně otevřené okno.

Spíš tam vlezl nějakou škvírou pod střechou. Pokud tam už nemají hnízdo, tak zkoušel hledat, kde by ho mohl mít. Tohle se má zkusit jako první ho vypustit, a ani se nemusí příliš vyhazovat. Mně vzlétl z ruky asi metr vysoko, když jsem si ho prohlížel, přímo vodorovně. Jinak samozřejmě záchranná stanice.

Lukas
    Host

Zdravím, odpoví mi někdo na moji otázku, co je tohle zač? Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak píšu sem. Děkuji

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...a1&oe=54F4F873

Citace Původně napsal Lukas Zobrazit příspěvek
    Zdravím, odpoví mi někdo na moji otázku, co je tohle zač? Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak píšu sem. Děkuji

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...a1&oe=54F4F873
    To nevím, možná by bylo lepší zkusit v nějakém chovatelském fóru. A pokud možno nafotit i v jiné poloze.