+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 4 z 4

Výchozí Tmavě zbarvení ptáci

Tento pár ptáků se pásl na louce u lesa, pár km od nejbližší obce. Připomínají mi holubovité, ale ta tmavě šedá mě mate. Copak to podle vás je?
    Přiložené soubory Přiložené soubory Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: šedý párek ptáků.JPG 
Zobrazení:	123 
Velikost: 140.7 KB 
ID: 1077  

Výchozí Re: Tmavě zbarvení ptáci

já vidím dva "netradičně" (co to vlastně je, vzhledem k variabilitě?) zbarvené holuby domácí

Asi to tak bude.

Ty jejich siluety mi přijdou poněkud robustnější než mají holubi domácí, které vidíme ve městech. Hlavně u krku je to patrné.

Ono je stejně zajímavé, jak ti holubi mohou být různě zbarvení i v přírodě. Tohle bylo vyfoceno daleko od nejbližších domů, takže předpokládám, že i kdyby tam někde byly holubníky, patrně by ti ptáci, kteří jistě mají větší náchylnost k různým barevným kombinacím, nelétali pryč. Možná to je párek nějakých samotářů.

Ale tihle domácí holubi už nemají s holubníky nic společného. Výstižnější je anglický název "feral pigeons", jsou to prostě holubi, kteří kdysi utekli z chovů, ale dneska už žijí zcela samostatně - ve Španělsku jsme dokonce pestrobarevné holuby viděli hnízdit v soutěsckách ve skalách hluboko v horách. Stejně tak u nás vídám poměrně často bílé i rezavé holuby na odlehlých místech. Bývá to docela matoucí

Podobná vlákna

1. Za jakých okolností mohou ptáci získat netypické zbarvení?
    Založil martinm v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 0
    Poslední příspěvek: 19. 04. 2012, 10:11

Štítky pro toto vlákno